Kategoria: WRC

Loeb zyskał pewność siebie

Sébatstien Loeb po ostatnich testach Citroëna C3 WRC przyznał, że po zmianach, na jakie zdecydował się zespół w szutrowym zawieszeniu, samochód lepiej się prowadzi, co pozwala mu zyskać większą pewność siebie za kierownicą. Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata zauważył również, że po pierwszych wrześniowych przymiarkach, podczas których sprawdzał C3 WRC na szutrze, teraz jest pod wrażeniem rozwoju rajdówki francuskiego zespołu.

Sébatstien Loeb:

Czułem się znacznie lepiej, niż podczas pierwszych testów. Sposób, w jaki ewoluowały zawieszenie i geometria samochodu, pozwoliły mi zwiększyć pewność siebie za kierownicą – tego właśnie potrzebowałem. Porównując konstrukcję C3 WRC do samochodów starszej generacji, są one mocniejsze i mają lepszy balans.

Rajdówkę jako pierwszy w Hiszpanii testował Kris Meeke, po którym kierownicę przejął Loeb, jednak nie wprowadził zbyt dużych zmian w ustawieniach.

Próbowałem różnych ustawień, które zalecił mi inżynier, jednak pod koniec testów były one zbliżone do tych, z których korzystali inni kierowcy. Poprawiłem nieco dyferencjały i zawieszenie, jednak do reszty podzespołów starałem się dostosować. Dwa dni testowe odbyły się bez większych problemów. Auto jest szybkie i łatwe w prowadzeniu, więc wszystko idzie w dobrym kierunku

– dodał francuski kierowca.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry