Kategoria: WRC

Loeb w trzech rundach WRC. Lefebvre wraca do WRC2

Sébastien Loeb wystartuje w przyszłym sezonie za kierownicą Citroëna C3 WRC w trzech rundach WRC! Francuz pojawi się na trasie Rajdu Korsyki, Meksyku i Hiszpanii. W pozostałych rajdach obok Krisa Meeke’a będziemy oglądać Craiga Breena. Stéphane Lefebvre będzie z kolei rywalizował w WRC2. Autem WRC w wybranych rajdach ma startować także Khalid Al Qassimi.

Sébastien Loeb:

Wszyscy byli zadowolenie po moich testach – szczególnie ja sam – dlatego te trzy starty będą logicznym ruchem. […] Nie mam żadnych oczekiwań. Chcę się po prostu cieszyć jazdą. Chciałem wystartować we francuskiej rundzie, ponieważ zawsze kochałem ścigać się na asfalcie, ale drogi, które obecnie wchodzą w skład Rajdu Korsyki, nie są mi dobrze znane, ale start w Hiszpanii też wydaje się dobrą opcją.

Chciałem także wystartować w rajdzie szutrowym. Wybraliśmy Meksyk, ponieważ mam stamtąd dobre wspomnienia, a trasa rajdu nie zmieniła się za bardzo od mojego ostatniego startu.

Yves Matton:

Celem będą miejsca na podium oraz zwycięstwa; Kris może walczyć o wysoką pozycję w mistrzostwach. Craig udowodnił w tamtym sezonie, że jest świetnym drugim kierowcą, który potrafi uzyskiwać dobre wyniki. Wiem, że wciąż może się rozwijać i mierzyć jeszcze wyżej.

Cieszę się, że zobaczymy kolejny rozdział świetnej historii pomiędzy Sébastienem Loebem a Citroënem. Podczas testów Seb potwierdził, że nie stracił swojej szybkości. […] Nie wyobrażam sobie, by mógł wrócić do WRC z innym zespołem niż nasz.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry