Kategoria: WRC

Loeb ponownie za kierownicą C3 WRC?

Sébastien Loeb przetestował wczoraj na mokrym asfalcie Citroëna C3 WRC. Dla 9-krotnego mistrza świata był to pierwszy kontakt z autem WRC nowej generacji. Dzień testowy okazał się francuskiemu zespołowi bardzo pomocny, gdyż jak mówi szef zespołu, Yves Matton, zespół Citroën Racing nigdy wcześniej nie testował na mokrym asfalcie tego modelu, a sam Loeb dał im wiele informacji na temat auta. W planach jest zorganizowanie kolejnego testu, jednak tym razem na nawierzchni szutrowej.

Yves Matton dla redakcji portalu wrc.com:

Na tę chwilę jeszcze nic nie jest postanowione, ale sądzę, że zobaczenie go na szutrze byłoby interesujące. […] Zobaczymy, czy jest to możliwe. On jest bardzo zajęty swoim programem rallycrossowym i startami w cross-country. Nie ma szans, że w sezonie 2017 wystartuje z nami w jakimś rajdzie. Najpierw musimy zobaczyć, jakie są jego plany. Jedynym kolejnym krokiem, jaki możemy teraz zrobić, jest zorganizowanie szutrowego testu.

Powrót Loeba do francuskiej ekipy rozpala wyobraźnie jego fanów, jednak on sam sceptycznie podchodzi do tematu ewentualnych startów w WRC.

Planem było tylko przyjechanie tutaj, by przetestować samochód. Dla mnie to była dobra okazja, żeby odkryć nowe WRC, a dla Citroëna aby otrzymać moją opinię na temat samochodu, bazującą na moich ogólnych rajdowych doświadczeniach. W tej chwili nie mamy żadnych wspólnych planów na przyszłość

– zakończył Loeb.

Radości z powrotu na prawy fotel topowej rajdówki nie krył Daniel Elena, który już wyczekuje następnego testu.

Wspaniały dzień z Citroën Racing i C3 WRC. Kiedy następny raz, panie Matton?

– napisał na swoim koncie na Twitterze pilot mistrza świata.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry