Kategoria: WRC

Loeb czeka na decyzję Peugeota

Sébastien Loeb poczynił kolejny krok naprzód, dając sygnał o potencjalnym powrocie do Rajdowych Mistrzostw Świata po tym, jak uczestniczył po raz pierwszy od czterech lat w testach Citroëna na nawierzchni szutrowej.

Po przejechaniu paru kilometrów przez Loeba po szutrowej trasie, która była połączeniem szybkich i bardzo technicznych partii, Loeb powiedział: – Nie wiem, ile zrobiłem kilometrów, ale sporo, a wyczucie Citroëna było dobre. To było fantastyczne uczucie odkryć ten samochód na nawierzchni szutrowej. Dawno tego nie czułem, ostatni raz pięć lat temu jechałem autem WRC na takiej nawierzchni.

Ostatni raz Loeb startował na szutrze w Argentynie w 2013 roku, zaś pełny program, w którym rywalizował zakończył się w Hiszpanii w 2012 roku zdobyciem dziewiątego tytułu mistrzowskiego.

Loeb dodał: – Dla mnie najważniejsze byłoby pytanie, czy mógłbym wrócić do startów w WRC na nawierzchni szutrowej i czy jechałbym dobrze. Wyczucie auta było dobre i mogę powiedzieć, że przyszło mi to dosyć łatwo. Czuję się bardzo komfortowo jeżdżąc tym autem. Dla mnie to było miłe zaskoczenie, dobrze czułem się w tym aucie, ale nie mam odniesienia w tej generacji aut WRC. Nie wiem, gdzie jesteśmy w porównaniu z innymi samochodami.

Loeb przyznał, że jest trochę zaniepokojony brakiem przyczepności tylnej osi C3 WRC. – Na bardziej krętych sekcjach Citroën zachowuje się dobrze, fajnie się prowadzi, natomiast na szybkich partiach i prostych zachowuje się jak na torze, znacznie trudniej wyczuć przyczepność z tyłu. Poza tym jest ok. Teraz pracujemy nad tą przyczepnością, szukamy nowych rozwiązań i staramy się, aby to usprawnić. Ogólnie nie jest źle.

Zapytany o to, co oznaczają te testy, Loeb odpowiedział: – Nic nie jest zdecydowane, na razie koncentrujemy się na tym, co jest dzisiaj i teraz. Francuz przyznał także, że jego przyszłość uzależniona jest od decyzji Peugeota odnośnie do dalszych startów w rallycrossie.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry