76. Rajd Polski 2019: Mikołaj Marczyk sprawdzi swoje tempo w ERC
111 nazwisk na liście Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Toruniu. Są nowe twarze!
Tomasz Jurkun i Marek Kozdroń podsumowują start w 3. rundzie Tarmac Masters 2019
Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Livestreaming z 1. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross

Fot. PRX

W inauguracyjnej rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross kibice będą mieli emocji pod dostatkiem. Zadba o to aż 71 kierowców, którzy zgłosili się do zawodów zaplanowanych na 9 kwietnia na Autodromie Słomczyn. Rywalizację będzie można śledzić na żywo nie tylko na torze, lecz także w całej Polsce, bowiem dzięki sponsorowi cyklu dostępna będzie internetowa transmisja na żywo z biegów półfinałowych i finałowych.

W najmocniejszej klasie SuperCars zmierzy się siedmiu zawodników. Z pierwszym numerem startowym do rywalizacji ruszy Tomasz Kuchar – ubiegłoroczny Mistrz Polski w Rallycrossie, który w tym sezonie przesiada się z Subaru Imprezy do Citroena C4. Na starcie staną także m.in. Mikołaj Otto (Mitsubishi Lancer), czyli II Wicemistrz Polski 2016 oraz Marcin Gagacki (Mitsubishi Lancer) – zdobywca Pucharu Polski Rallycross.

Obiecująco zapowiada się walka w najbardziej licznej klasie SuperNationals. W Słomczynie zobaczymy aż 21 samochodów zaliczanych do tej kategorii. Wśród nich będzie cała pierwsza trójka sezonu 2016, czyli Alan Wiśniewski, Paweł Melon oraz Łukasz Zoll. Ten pierwszy zmienia samochód – z Citroena Saxo przesiada się do Volkswagena Polo, podczas gdy Melon i Zoll pojadą samochodami, którymi startowali w ubiegłym roku, czyli odpowiednio BMW M3 i BMW e30.

17 – to liczba kierowców zgłoszonych w klasie BMW e36. Także w tej kategorii kibice będą mogli obejrzeć czołówkę poprzedniego sezonu. Start w Słomczynie zapowiedzieli m.in. Dawid Struensee – zdobywca Pucharu Polski Rallycross 2016 w klasie BMW e36 oraz Przemysław Wójcicki i Piotr Olszewski, którzy w tym cyklu wywalczyli drugie i trzecie miejsce w tej kategorii.

Również w klasie przeznaczonej dla kierowców dysponujących Fiatami Seicento i Cinquecento nikt nie ma zamiaru odpuszczać walki o tytuł. Na liście zgłoszeń do pierwszej rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross widnieją najlepsi zawodnicy ubiegłego sezonu, z mistrzem klasy Łukaszem Grzybowskim na czele, a także Jakubem Wyszyńskim i Łukaszem Kuleszą. Łącznie w tej kategorii wystartuje 16 samochodów.

Na rallycrossowy tor Autodromu Słomczyn wyjedzie także czwórka zawodników zgłoszonych w klasie 126p oraz pięciu młodych kierowców ścigających się konstrukcjach typu buggy opartych na podzespołach Fiata 126p.

Cały dzień zaciętej, sportowej walki i motoryzacyjnych emocji będzie można obejrzeć za darmo, bowiem wstęp na Autodrom Słomczyn, w tym także na trybunę, będzie bezpłatny.

Sponsor tytularny cyklu – firma OPONEO – zadbała także o tych kibiców, którzy chcą śledzić akcję na Autodromie Słomczyn przed ekranami. Na kanale Oponeo Motorsport w serwisie YouTube będzie dostępna transmisja na żywo z biegów półfinałowych oraz finału. Relację na żywo znajdziesz tutaj.

 
Do Góry