Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Lesiak i Biernot wygrywają Cieszyńską Barbórkę

Jakub Lesiak i Łukasz Biernot jadący Hondą Civic klasy K4 okazali się najlepszą załogą w klasyfikacji generalnej Rajdu Cieszyńska Barbórka. Na drugim miejscu znalazł się duet Kamil Bolek/Marcin Gaś, który zanotował 2,5 sekundy straty. Według niepotwierdzonych informacji w ich Renault Clio na ostatnim odcinku specjalnym przerywał silnik. Podium uzupełnił Robert Wanicki ze Sławomirem Wanickim (+7,8s) w Renault Clio.

71Za czołową trójką sklasyfikowano najszybszych w klasie K3 – Herbana i Kacprzaka, którym do podium zabrakło 3,3 sekundy. 4,6s sekundy za nimi znaleźli się drudzy w K3 Żarłok i Sitek, a 4,7s straty zanotowali trzeci w K3 Grela i Kolaczek. Siódme miejsce to Baran i Paciej (+32,2s, Honda Civic), ósme Słaboń i Różycki (+32,2s, Honda Civic). Na dziewiątej pozycji uplasowali się Osiak i Sajdak (+35,0s, Honda Civic), a dziesiątkę zamknęli Sordyl i Wysokiński (+45,2s, Honda Civic).

Ostatni odcinek specjalny padł łupem Żarłoka i Sitka, którzy wyprzedzili duety: Różycki/Słaboń (+0,7s), Wanicki/Wanicki (+1,1s), Herban/Kacprzak (+2,3s) i Lesiak/Biernot (+2,6s).

Łukasz Habaj tworzący wyjątkowo załogę z Grzegorzem Dachowskim wygrał Rajd Cieszyńska Barbórka w klasie Gość. Za plecami drugiego Wicemistrza Polski sklasyfikowano duet Tomala/Martynek (+1:58,5s) w Hondzie Civic Type-R oraz Wróblewskiego z Borko (+2:08,0s) w Renault Clio R3.

48W PPC najszybsi okazali się Sztwiertnia i Pietruszka, którzy w Peugeocie 106 o 6,6 sekundy pokonali jadących bliźniaczą rajdówką Marka i Szczęsnego. Podium uzupełnił Smagała i Giergiel w Citroenie Saxo. Podium klasy PCR utworzyli Pasterak/Gładysz, Krużołek/Jędrzejko i Szywacz/Miguła.

Szybsi od zwycięzcy rajdu okazali się zwycięzcy klasy RO4-31 – Żarnowski i Ozga, którzy o 1,1 sekundy pokonali Ratajczyka i Szczęśniaka. W klasie R najszybszy był duet Smoliński/Kędzierski jadący Fordem Fiestą. Kala Open padła łupem Józkowa i Bułata, a Legend Knapika i Suchanka.

Tegorocznymi rajdowymi Mistrzami Śląska na jedną rundę przez zakończeniem zostali Jakub Lesiak i Łukasz Biernot. Posiadają 29 punktów przewagi i w obliczu odliczenia jednego wyniku w roku nie muszą nawet stawać na starcie Rajdu Bestwińskiego.
Do Góry