Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Latvala weźmie przykład z Ogiera

Jari-Matti Latvala udzielił kolejnego wywiadu, w którym odwołuje się do taktyki Sébastiena Ogiera. W wywiadzie udzielonym redakcji motorsport-news zapowiedział, że tak jak jego francuski rywal, będzie chciał zdobywać punkty w każdym rajdzie, a głównym celem będzie zdobywanie miejsc na podium w każdej rundzie. Latvala jasno podkreśla, że chce zdobyć tytuł Mistrza Świata i że jego Toyota Yaris WRC jest w stanie mu to zagwarantować.

Jari-Matti Latvala:

Auto jest wystarczająco szybkie. Wierzę, że mam prędkość, ale potrzebuję regularności. Ostatni sezon był dla mnie solidny. Raz wygrałem i trzy razy stanąłem na podium. […] Myślę, że ostatni tytuł mistrzowski Sébastiena był najlepszy w jego karierze. Z zespołu, w którym czuł się bardzo komfortowo, przeszedł do zespołu, którego w ogóle nie znał i kiedy zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie wygrywać w każdym rajdzie, musiał powstrzymać swoje nerwy i zaakceptować trzecie lub czwarte miejsce. To nie jest łatwe dla kierowcy i należy mu się za to wielki szacunek. Przez cały czas po prostu myślał o punktach i mistrzostwach – to właśnie zamierzam zrobić w tym roku.

Latvala rozpocznie przyszły sezon z dwoma celami. Pierwszym będzie stanięcie na podium każdego rajdu, a drugim zdobycie mistrzostwa.

To jest to, czego chcę. Naprawdę. Będę zaczynał każdy rajd z myślą o podium. Jeśli pojawi się szansa na wygraną, wtedy zawalczę, ale najważniejsze będą punkty za zdobycie miejsca w pierwszej trójce. Jeśli będę tak robił cały czas, osiągnę swój cel.
Do Góry