Kategoria: WRC

Latvala numerem dwa w Toyocie?

fot. facebook/Jari-MattiLatvala

Nie zanosi się na to. Ott Tänak zaliczył świetny występ w Argentynie, wygrywając rajd. W klasyfikacji mistrzostw jest trzeci. Jego strata do Ogiera wynosi 28 punktów, natomiast do drugiego Neuville’a 18. Pozostali kierowcy Toyoty plasują się niżej. Lappi jest siódmy, a Latvala ósmy.

Szef zespołu, Tommi Mäkinen powiedział na łamach autosportu, iż mimo tego, nie będzie stawiał Tänaka na pierwszym miejscu i podporządkowywał pod niego jazdy pozostałych zawodników, stosując team orders.

Tommi Mäkinen:

Osobiście mam odczucie by pozwolić kierowcom jechać rajd po swojemu. Ważne jest doprowadzenie dwóch samochodów do mety na jak najlepszej pozycji, ale jest zbyt wcześnie, aby myśleć o team orders. Chciałbym, żeby kierowcy robili swoje.

Dla Mäkinena szczególnie trudne byłoby polecenie zawodnikom by jechali wolniej w domowym rajdzie.

Czy możesz sobie wyobrazić, że w Finlandii rozmawiałem z nimi o team orders? To by ich bardzo zmartwiło, gdybym kazał im tam zwolnić!

– mówił.

Tänak ma podobne zdanie.

Walczę o punkty dla siebie. Wciąż jesteśmy we wczesnej fazie mistrzostw. Jesteśmy bardzo otwarci w zespole, każdy może mieć to, czego chce. Dla mnie nie ma pierwszego, drugiego ani trzeciego kierowcy. Skupimy się na naszej pracy, a Jari-Matti musi skoncentrować się na swojej

– komentował Estończyk.

Latvala, jak wspominał również Mäkinen, przeżywa swoje niepowodzenie podczas Rajd Argentyny. Fin uszkodził samochód i nie ukończył zmagań.

Potrzebujemy Latviali by iść do przodu w kolejnym rajdzie

– powiedział szef zespołu.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry