Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Latvala numerem dwa w Toyocie?

fot. facebook/Jari-MattiLatvala

Nie zanosi się na to. Ott Tänak zaliczył świetny występ w Argentynie, wygrywając rajd. W klasyfikacji mistrzostw jest trzeci. Jego strata do Ogiera wynosi 28 punktów, natomiast do drugiego Neuville’a 18. Pozostali kierowcy Toyoty plasują się niżej. Lappi jest siódmy, a Latvala ósmy.

Szef zespołu, Tommi Mäkinen powiedział na łamach autosportu, iż mimo tego, nie będzie stawiał Tänaka na pierwszym miejscu i podporządkowywał pod niego jazdy pozostałych zawodników, stosując team orders.

Tommi Mäkinen:

Osobiście mam odczucie by pozwolić kierowcom jechać rajd po swojemu. Ważne jest doprowadzenie dwóch samochodów do mety na jak najlepszej pozycji, ale jest zbyt wcześnie, aby myśleć o team orders. Chciałbym, żeby kierowcy robili swoje.

Dla Mäkinena szczególnie trudne byłoby polecenie zawodnikom by jechali wolniej w domowym rajdzie.

Czy możesz sobie wyobrazić, że w Finlandii rozmawiałem z nimi o team orders? To by ich bardzo zmartwiło, gdybym kazał im tam zwolnić!

– mówił.

Tänak ma podobne zdanie.

Walczę o punkty dla siebie. Wciąż jesteśmy we wczesnej fazie mistrzostw. Jesteśmy bardzo otwarci w zespole, każdy może mieć to, czego chce. Dla mnie nie ma pierwszego, drugiego ani trzeciego kierowcy. Skupimy się na naszej pracy, a Jari-Matti musi skoncentrować się na swojej

– komentował Estończyk.

Latvala, jak wspominał również Mäkinen, przeżywa swoje niepowodzenie podczas Rajd Argentyny. Fin uszkodził samochód i nie ukończył zmagań.

Potrzebujemy Latviali by iść do przodu w kolejnym rajdzie

– powiedział szef zespołu.
Do Góry