Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Latvala: musimy zwiększyć wytrzymałość samochodu

fot. facebook/Jari-MattiLatvala

Podczas ostatnich dwóch rund mistrzostw świata Jari-Matti Latvala zmagał się z uszkodzeniami zawieszenia. Fiński kierowca Toyoty zwrócił uwagę, iż zespół musi popracować nad wytrzymałością rajdowego Yarisa.

Jari-Matti Latvala, dla oficjalnego portalu WRC:

Dwa razy mieliśmy problem z zawieszeniem i to jest coś, czym musimy się zająć, ponieważ uważam, że możemy to poprawić. Masz prawo zacząć obawiać się naciskania, maksymalnego naciskania, kiedy dwa razy zdarzyła się awaria zawieszenia. Na pewno jechałem po skałach i mój styl jazdy był trochę twardszy, ale myślę, że mamy jeszcze sporo do zrobienia. Wydajność samochodu się poprawiła, więc teraz musimy zwiększyć wytrzymałość.

W Portugalii było wiele miejsc, gdzie można przejechać przez skały. Były one na linii jazdy. W Argentynie też były kamienie, nawet na testowym była wielka skała, przez którą wszyscy przejeżdżali.

Kierowca zaznacza, iż teraz chce przyjąć inny styl jazdy.

Pojawia się trudność: nie wiesz już, które skały można pokonać, a które zepsują zawieszenie. Właśnie dlatego zacząłem koncentrować się na nieco odmiennym sposobie prowadzenia. W bardziej technicznych częściach mogę przejechać przez skały, ale w szybszych partiach będę je omijał.

[…] Sardynia jest już niedługo (7-10 czerwca – przyp. red.), więc nie wydaje mi się, żebyśmy mogli coś poprawić do tego rajdu. Bardziej prawdopodobne, iż stanie się to na Finlandię i Turcję

– wyjaśniał zawodnik.
Do Góry