Kategoria: WRC

Latvala chwali piankę bezpieczeństwa

fot. facebook/Jari-MattiLatvala

Teraz widać, jak dobrze pianka bezpieczeństwa spełnia swoje zadanie – powiedział Jari-Matti Latvala, na łamach portalu autosport, odnosząc się do wypadku, jaki miał podczas Rajdu Korsyki, w ostatni weekend. Toyota Fina uderzyła bokiem w drzewo na ósmym odcinku specjalnym. Uszkodzona została nawet klatka.

Dużą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa zawodnikom odegrała w tym wypadku specjalna pianka. Przepisy WRC zwracały uwagę na ulepszenie zabezpieczeń w razie bocznych uderzeń. Zgodnie z regulacjami prawnymi, załoga została przesunięta bardziej w głąb auta, dzięki czemu więcej pianki można było umieścić między zawodnikami a newralgicznymi punktami, szczególnie narażonymi na uderzenia. Wypadek był testem tych przepisów.

Jari-Matti Latvala:

To było dość mocne uderzenie, ale teraz widać, jak dobrze pianka bezpieczeństwa spełnia swoje zadanie. Pianka z tyłu samochodu jest wepchnięta. Czasami możesz wyjść cało z tego rodzaju wypadku, lecz poczujesz coś w szyi. Tym razem naprawdę nic nie czuję. Rzeczywiście, można zacząć mówić, że te samochody są bezpieczne. Po raz pierwszy przetestowaliśmy piankę chroniącą przed bocznymi uderzeniami i jest ona bardzo dobra.

fot. twitter/WRC

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry