Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Lappi: popełniłem głupi błąd

Reprezentanci zespołu Toyoty nie mogą zaliczyć pierwszego dnia w Rajdzie Meksyku do udanych. Z powodu problemów technicznych po ósmym odcinku specjalnym z rywalizacji wycofał się Jari-Matti Latvala. Na drugim przejeździe odcinka El Chocolate pech dopadł Esapekkę Lappiego. Fin wypadł z trasy, co oznaczało dla niego koniec dalszej jazdy. Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą japońskiego producenta jest Ott Tänak, który znajduje się obecnie na trzecim miejscu.

Esapekka Lappi:

To był dla mnie bardzo trudny dzień. Poranek był rozczarowujący, a po południu popełniłem głupi błąd. Przy wejściu w 90-stopniowy lewy zakręt straciłem linię, wyjechałem za szeroko i znalazłem się poza drogą. Samochód nie był bardzo zniszczony, ale nie mogliśmy wrócić na trasę. Dzisiaj nie było dla mnie zbyt wielu pozytywów, ale może coś się jutro zdarzy.

Ott Tänak:

Generalnie to był dobry dzień. To mój pierwszy rajd tym samochodem na szutrze, więc muszę się nauczyć wielu rzeczy. Temperatura była bardzo wysoka. Tego ranka musieliśmy sobie z tym poradzić tak dobrze, jak tylko mogliśmy, ale nasz zespół wykonał kilka świetnych poprawek podczas serwisu. Po południu cisnąłem bardzo mocno. Nasza pozycja startowa nie była tak dobra, jak liderów, ale i tak udało nam się do nich zbliżyć. To był zdecydowanie dobry start i wykorzystamy to jutro.

Jari-Matti Latvala:

Na starcie do pierwszego odcinka auto zachowywało się bardzo dobrze, ale potem musieliśmy zmagać się z wysoką temperaturą silnika. Mogliśmy to kontrolować, ale wpłynęło to na naszą jazdę. Zbyt mocno koncentrowałem się na silniku, a nie na jeździe. Podczas serwisu zespół pracował nad tym i po południu było już lepiej, więc tym bardziej szkoda nam naszej awarii alternatora, przez którą musieliśmy się wycofać. Wciąż mamy szansę na punkty, więc będziemy walczyć.
Do Góry