Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Kwiatek Race&Rally rozpocznie sezon od Rajdu Baborowa

Przed Michałem Kwiecińskim i Sebastianem Dwornikiem pierwszy start w sezonie 2018. Załoga Hondy Civic Type R rozpocznie tegoroczne zmagania od Rajdu Baborowa – pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Michał i Sebastian chcą czysto i technicznie pokonać odcinki specjalne pierwszej edycji tej imprezy, podróżując dobrym tempem od startu do mety. Po intensywnych przygotowaniach do sezonu w czasie zimowej przerwy, Kwiatek chce powrócić do pełni formy i rajdowego rytmu.

Michał Kwieciński:

Czas płynie bardzo szybko, więc pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska przyszła jakoś znienacka. Liczę na duże emocje od startu do mety. Auto jest dobrze przygotowane, a my postaramy się je jak najlepiej wykorzystać. Chcę od samego początku złapać wyczucie opony i technicznie jechać cały rajd. Trenowaliśmy co nieco na Torze Łódź, który wspiera nas w tym sezonie. Nasze auto hamuje dzięki pomocy chłopaków z Pizza Brakes. To fajni, zaangażowani ludzie, którzy znają się na rzeczy. Zapraszam wszystkich kibiców na Rajd Baborowa! Oprócz ładnej pogody, z pewnością nie zabraknie emocji i dobrego widowiska.

Sebastian Dwornik:

Po zimowej przerwie nie mogę się doczekać pierwszego startu. Ostatnio pochłonęły mnie obowiązki związane z pracą i innym hobby. Minione tygodnie są bardzo intensywne zarówno dla mnie, jak i dla Michała. Mimo że nie pojechaliśmy testowo planowanego rajdu w marcu, to mam nadzieję, że treningi okażą się owocne i pokażemy płynną jazdę oraz dobre tempo. Dobrze, że organizuje się nowe rajdy. Ten powinien być ciekawy pod względem tras i rywalizacji. Warto zwrócić uwagę, że pomimo iż kilku kolegów nie startuje w tym roku w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, to przybyło wiele nowych załóg, które będą chciały powalczyć o tytuł. Kilku szybkich kierowców przesiadło się również do mocniejszych samochodów, co nie ułatwi nam zadania. Z racji dłuższej przerwy chcemy w pozytywnych humorach ukończyć ten rajd. Wyniki zostawiamy na drugim planie.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry