Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

Kurs na licencję z OPONEO Motorsport

Stowarzyszenie OPONEO Motorsport zaprasza na kurs na licencję i certyfikat BC, BC Junior. Ostatnie szkolenie przed startem sezonu Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross odbędzie się w weekend 3-4 marca 2018. Zapisy już ruszyły.

Dzięki kursowi początkujący zawodnicy mogą zrobić kolejny krok w swojej karierze. Certyfikat BC, BC Junior to przepustka do wyścigów górskich i torowych. To również ostatnia okazja do zdobycia licencji na starty w rozpoczynających się w kwietniu Mistrzostwach Polski Rallycross.

W trakcie dwudniowego kursu uczestnicy poznają nie tylko zasady regulujące wyścigi samochodowe w Polsce, ale także podszkolą swoje umiejętności na profesjonalnym torze. W części teoretycznej, zaplanowanej na pierwszy dzień szkolenia, uczestnicy poznają przepisy, a także zasady jakimi należy kierować się podczas emocjonującej rywalizacji w wyścigach samochodowych. W kolejnym dniu, zajęcia praktyczne na OPONEO Motopark Toruń poprowadzą doświadczeni zawodnicy – zdobywcy tytułu mistrzów Polski w rajdach samochodowych – Marcin Gagacki i Macin Bilski. Będzie więc to jedyna okazja aby udoskonalić swoje umiejętności panowania nad autem pod okiem prawdziwych profesjonalistów.

Co ważne, aby stać się kierowcą wyścigowym nie trzeba posiadać prawa jazdy. Aby wziąć udział w kursie należy mieć ukończone przynajmniej 14 lat. Licencja BC Junior dedykowana jest właśnie młodym uczestnikom, którzy mogą dzięki niej startować w najmniejszych kategoriach, rozpoczynając w ten sposób swoją przygodę ze sportami motorowymi.

Kurs organizowany jest przez Stowarzyszenie OPONEO Motopark. Organizacja łącząca grupę pasjonatów pracuje na rzecz rozwoju sportu samochodowego w Polsce od 2014 roku. Koszt udziału w kursie to 800 zł. Zapisy pod adresem biuro@mprc.pl i numerem telefonu 509 091 695.

Harmonogram kursu:

Sobota / 3 marca 2018 – Bydgoszcz, ul. Podleśna 17 (Siedziba OPONEO S.A.):

Zajęcia Teoretyczne:
14:00 – 14:30: przyjęcia uczestników kursu
14:30 – 21:00: zajęcia teoretyczne zgodne z programem zatwierdzonym przez GKSS PZM
17:30 – 18:00: przerwa obiadowa

Niedziela / 4 marca 2018 – Toruń, Bielańska 66 (OPONEO Motopark w Toruniu):

Zajęcia praktyczne i egzamin:
08:00 – 11:00: zajęcia praktyczne na torze zgodnie z programem zatwierdzonym przez GKSS PZM
11:00 – 11:45: egzaminy praktyczne część pierwsza i część druga
12:00 – 12:30: egzamin teoretyczny
12:30 – 13:15: podsumowanie i wyniki egzaminów, wręczenie zaświadczeń, zakończenie kursu
Do Góry