Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kubica wybrał Fiestę WRC na sezon 2015

W sezonie 2015 Robert Kubica ponownie podejmuje walkę na najtrudniejszych rajdowych trasach świata. Nadal będzie startował Fordem Fiesta RS WRC, a pilotem pozostaje Maciek Szczepaniak. To także kolejny rok współpracy z Grupą LOTOS: niezawodnym partnerem, który od początku i nieprzerwanie wspiera Roberta w jego powrocie na szczyty w świecie sportu motorowego.
Wspierana przez Grupę LOTOS załoga wystartuje w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata.

W drugim pełnym sezonie startów na najwyższym rajdowym szczeblu Robert i Maciek znają już wszystkie trzynaście rund, które składają się na światowy czempionat. Mimo to z pokorą podchodzą do wyzwania, nastawiając się przede wszystkim na regularną jazdę i zdobywanie kolejnych doświadczeń – kluczowych do potwierdzenia ich potencjału, prezentowanego już w pierwszym sezonie startów na najbardziej wymagających odcinkach specjalnych i podkreślonego pięcioma oesowymi zwycięstwami.

Rywalizacja w cyklu WRC rozpoczyna się już za miesiąc: 22 stycznia najlepsi rajdowcy świata staną na starcie Rajdu Monte Carlo, w którym rok temu Robert i Maciek sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając dwa pierwsze oesy sezonu 2014 i sensacyjnie obejmując prowadzenie w tej legendarnej imprezie.

W pełnym ważnych wyzwań sezonie nie zabraknie wyjątkowego dla polskich kibiców akcentu: na półmetku zmagań o mistrzowskie tytuły karawana WRC z Robertem i Maćkiem w składzie zawita w okolice Mikołajek. Rozgrywany na mazurskich szutrach Rajd Polski odbędzie się w pierwszy weekend lipca.

Robert Kubica: Po przeanalizowaniu sytuacji postanowiłem kontynuować starty w WRC, gdzie wciąż czekają mnie największe wyzwania. Ponownie pojedziemy z Maćkiem w Fordzie Fiesta WRC, który poznawaliśmy w minionym sezonie i który naprawdę dobrze prowadzi się na szutrze, a to pomaga przy moim wciąż niewielkim doświadczeniu. Tym razem sezon zaczniemy nie od Rajdu Jänner, lecz od Monte Carlo. Cieszę się, że starty w WRC będę kontynuował wraz z Grupą LOTOS, lojalnym partnerem wspierającym mnie od początku mojej rajdowej kariery.

Z decyzją czekałem długo, ale nie było żadnej presji. Chciałem mieć pewność, że będzie dobrze przemyślana i nie chciałem jej podejmować w pośpiechu. Będzie jeszcze kilka nowinek, ale o tym później. Czekajcie na kolejne wiadomości. Na koniec pragnę życzyć wszystkim wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry