Kategoria: Różne

Kubica odchodzi z ByKolles

Po nieudanym dla Roberta Kubicy Prologu na torze Monza polski kierowca postanowił przerwać program wyścigowy, co ogłosił na jednym z serwisów społecznościowych:

Po Prologu postanowiłem przerwać mój program wyścigowy z zespołem ByKolles w LMP1. W związku z tym nie wezmę udziału w nadchodzącym otwarciu sezonu na Silverstone ani w innych wyścigach WEC. To była trudna decyzja, aby zrezygnować i w ten sposób stracić okazję dołączenia do tak wymagających i mocnych mistrzostw, ale mam nadzieję, że to nie jest ostateczne pożegnanie

– napisał Kubica.

Niecałe dwa tygodnie temu zespół ByKolles, z którym Kubica miał w tym roku powrócić na tory wyścigowe, zmagał się z problemami technicznymi samochodu. Kiedy udało się usunąć usterkę, do samochodu wsiadł Oliver Web. Niestety po pierwszym okrążeniu okazało się, że uszkodzeniu uległo tylne skrzydło. Następnego dnia mechanicy doszli do wniosku, że awaria jest poważna i nie są w stanie naprawić samochodu bez odpowiednich części. Robert Kubica ostatecznie opuścił włoski tor, a w jego ślady poszedł cały zespół ByKolles. Pierwszy wyścig miał odbyć się 16 kwietnia na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry