Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Kubica najlepszy na Memoriale Bettegi

Podobnie jak wczoraj, gdy zwyciężał w Night Sprint, tak i dziś nie było mocnych na Roberta Kubicę. Polak wygrał Trofeo Bettega Celebs, rozgrywane ku pamięci włoskiego kierowcy, Attilio Bettegi. Kierowca, który sześciokrotnie stawał na podium mistrzostw świata, zginął podczas Rajdu Korsyki, startując b-grupową Lancią 037.

Kubica wygrywał dzisiaj w kwalifikacjach w swojej grupie, zostawiając za sobą Simone Romagna, Kena Blocka i Lucę Pedersoliego. W półfinałach zmierzył się z Gigi Gallim, pokonując Włocha 2 do 0. Do finału z drugiej grupy dotarł natomiast Ken Block, który zremisował z Lorenzo Bertellim – o awansie Amerykanina zadecydował jego lepszy czas okrążenia. Co ciekawe, Block wykręcił także najlepszy czas dnia, 55,81s, który utrzymywał się do półfinałów. W nich, na 55,63s, poprawił go Kubica.

Finał zakończył się na trzech wyścigach, wszystkie wygrał Kubica. W pierwszym zwyciężył z Blockiem o 0,22s, w drugim o 0,14s, ostatni o 0,83. Trzecie miejsce zapisał na swoje konto Lorenzo Bertelli, drugi podczas wczorajszego Night Sprint. Bertelli o podium rywalizował z Gigi Gallim.

Czytaj także: Robert Kubica wygrywa Memorial Bettega Night Sprint


On-board Kubicy z wczorajszego Night Sprint

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry