Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Kubica liderem po piątku na Monzy

Robert Kubica powrócił na tor Monza. W nieco innej formie (Fordem Fiestą RS WRC zamiast formuły 1), ale w dobrze znanym stylu. Polak prowadzi po pierwszych dwóch odcinkach Monza Rally Show, rozegranych w piątkowy, deszczowy wieczór. Na prawym fotelu usiadła Alessandra Benedetti, urodziwa, włoska pilotka, która dotychczas tworzyła przez kilka lat załogę ze swoją krajanką, Barbarą Lencioni.

Zarówno wolne przejazdy na torze jak i dzisiejsze dwa odcinki były mocno deszczowe. Kubica i Benedetti pojawili się na trasie jako siódma załoga w kolejności i zapisali Autodromo 1 (9,0km) na swoje konto. – Tak naprawdę nasz sezon mistrzostw Świata się zakończył, ale (traktujemy ten start, przyp. red.) jako forma rekreacji, relaksu i też podziękowania sponsorom, grupie Lotos, grupie Azoty i A-Style, zespołowi dzięki któremu tutaj jadę – wypowiadał się Kubica. – Mimo to, że jechałem z nimi tylko jeden rajd to tak naprawdę znam praktycznie każdą osobę tego zespołu. Zdecydowaliśmy się wystartować w tym rajdzie, lub też nie rajdzie, ponieważ jest specyficzny i odbywa się na torze. Są wykorzystywane tylko fragmenty toru, dodatkowo są ustawione szykany, pachołki. Jest to jedno, wielkie show, dlatego też, jak sama nazwa wskazuje, przyjechaliśmy się tutaj zrelaksować i mieć zabawę. Spędzić trzy, cztery fajne dni razem z zespołem i miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie.

Na drugim miejscu odcinek ukończył dziewięciokrotny mistrz świata w rywalizacji na motocyklach, Valentino Rossi (+0,8s, Ford Fiesta RS WRC). Za the Doctorem, który stawał na podium Monza Rally Show już w 2004 roku sklasyfikowano Stefano D’Aste (+2,8s, Citroen DS3 WRC). Na czwartym miejscu uplasował się Paolo Andreucci jadący Peugeotem 208 R5 (+3,3s).

Drugi odcinek specjalny, czyli Monza 1 (10,1km) to również tryumf polsko-włoskiej załogi. Rossi pilotowany przez Carlo Cassinę traci dwie sekundy i w klasyfikacji generalnej jest już o 2,8s za Kubicą. Trzeci czas ponownie uzyskują Stefano i Linda D’Aste (+6,9s), w klasyfikacji generalnej uzupełniają pierwszą trójkę ze stratą 9,7s. Na czwartym miejscu plasują się Roberto i Davide Brivio (+12,2s, Ford Fiesta RS WRC), na piątym Alessandro Bosca i Roberto Aresca (+15,0s, Ford Fiesta RS WRC). Szóste miejsce to Alessio Salucci i Mitia Dotta (+20,3s, Ford Fiesta RS WRC), siódme to Citroen DS3 WRC załogi Tony Cairoli/Matteo Romano (+22,0s). Na ósmej pozycji liderzy klasy R5, Luca Rossetti i Chiara Bioletti (+22,3s).

W Monza Rally Show 2014 startuje 121 załóg, 27 z nich w samochodach klasy WRC. Na starcie znajdziemy też dwanaście R5 i osiemnaście S2000, nie zabrakło również samochodów historycznych (27), w tym aż piętnaście Porsche 911. W ubiegłym roku najszybszym okazał się Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który pokonał Valentino Rossi o 10,6s (Ford Fiesta RS WRC) i Rinaldo Capello o 15,6s (również DS3 WRC). Jutro na zawodników czeka pięć odcinków specjalnych. Pierwszy z nich, Autodromo 2, ruszy o 8:39.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry