Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk na trzecim miejscu w Rajdzie Kazachstanu

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk z sukcesem zakończyli zmagania w Kazachstanie. Po trudnej końcówce piątego oesu i całonocnej naprawie uszkodzonego w wypadku auta, załodze ORLEN Team udało się wystartować w ostatnim etapie i zająć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przygoński i Gottschalk (MINI John Cooper Works Rally) prezentowali równą formę przez pierwsze cztery odcinki rajdu, osiągając w każdym z nich trzecie miejsce. Podczas piątego etapu załoga ORLEN Team uległa wypadkowi, w którym jej samochód został mocno uszkodzony. Sobotni występ stał pod znakiem zapytania, jednak ostatecznie udało się dokonać napraw, wystartować w ostatnim oesie i obronić miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Przygoński i Gottschalk osiągnęli w sobotę dziewiąty czas.

Był to dla nas bardzo wymagający rajd. Rywalizowaliśmy tu z całą czołówką i walka trwała do końca. W przedostatnim dniu popełniliśmy błąd, podobnie jak Ten Brinke i Nasser, ale ostatecznie wszystko dobrze się zakończyło. Cieszymy się, bo utrzymujemy bardzo dobre tempo i jesteśmy konkurencyjni 

w starciu z czołówką. Wielkie podziękowania dla mechaników z X-raid, którzy pracowali całą noc
i odbudowali nasz samochód – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

W Rajdzie Kazachstanu zwyciężył lider Pucharu Świata Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux), który na ostatnim oesie osiągnął trzeci czas. Na drugim miejscu, ze stratą 5.21 min uplasował się Stephane Peterhansel (MINI John Cooper Works Rally). Kierowcy startujący w Pucharze Świata FIA w rajdach cross-country wrócą do rywalizacji w październiku na ostatnią rundę – Rajd Maroka.
Do Góry