„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Kuba Niemiec zrealizował cele w nowy samochodzie podczas trzeciej rundy Rally Day

Debiut w Hondzie Civic w trakcie trzeciej rundy cyklu Rally Day był niewiadomą. Brak testów przed zawodami i pierwsze kilometry za kierownicą podczas zapoznania z trasą sprawiły, że szansę walkę o czołowe miejsca w klasie były niewielkie. Jednak plan na tę rundę zakładał naukę i to udało się zrealizować.

Kuba Niemiec po przesiadce do szybszego samochodu podszedł do startu bardzo odpowiedzialnie. Świadomość własnych możliwości oraz potrzeba odnalezienia się w innej rajdówce zmuszały do zmiany oczekiwań. Przed startem jednego z najdłuższych amatorskich odcinków specjalnych w Polsce celem było budowanie tempa i pewności siebie za kierownicą. Honda Civic doskonale spełniła swoje zadanie i bez problemów dojechała do końca zawodów, a Kuba mógł dodatkowo cieszyć się z dobrego miejsca w swojej klasie.

„Nasz debiut w „Hance” przechodzi do historii! Samochód do domu przywozimy w całości, bez żadnego draśnięcia. W bardzo mocno obsadzonej klasie do 2000 ccm zdobywamy wspaniale szóste miejsce na piętnaście załóg. To zdecydowanie przekracza moje założenia przed startem. Biorąc pod uwagę, że pierwsze kilometry tym samochodem zrobiłem na zapoznaniu z trasą, a koledzy z jakimi rywalizowałem mają w swoich samochodach ponad dwieście koni pod maską, wyczynowe opony i inne akcesoria, które czynią te samochody naprawdę szybkimi, można zaryzykować stwierdzenie – pokazaliśmy pazur, jako zespół. Honda jedzie bardzo sprawnie i wymaga nieco innej techniki jazdy. Nowy był również pilot, z którym, zrobiliśmy bardzo dobry opis i podróżowaliśmy bez żadnych problemów przy tym super współpracując. Dziękuję za wszelką pomoc. Dziękuje również wszystkim partnerom i kibicom  za ogromne wsparcie, zdecydowanie to był mój najszybszy dzień w życiu. Dodatkowo wielkie uznanie za organizację imprezy dla wszystkich z Rally Day!” – podsumowuje Kuba Niemiec
Do Góry