„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Kuba Niemiec wsiada do Hondy Civic w II rundzie Rally Day 2019

Kuba Niemiec jest młodym kierowcą, który bardziej profesjonalne ściganie rozpoczął od Citroena Saxo. Po kilku bardzo udanych występach nadszedł czas na zmianę samochodu. W II rundzie Rally Day w zespole Kuba Niemiec Motorsport zadebiutuje Honda Civic.

Zawody zorganizowane w Białej Podlaskiej są interesującą propozycją dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności na najdłuższej, amatorskiej trasie w Polsce. Jedenastokilometrowy odcinek jest dużym wyzwaniem, a przejeżdżany sześciokrotnie, pozwala na blisko siedemdziesiąt kilometrów czystej rywalizacji.  Druga runda Rally Day to nowa konfiguracja tego oesu. Dla Kuby start za kierownicą Hondy Civic jest absolutnym debiutem w tym samochodzie. Pierwsze kilometry w nowej konstrukcji będą w trakcie zapoznania z trasą, dlatego kluczowe podczas najbliższego weekendu jest zdobywanie doświadczenia. Walka w klasie do 2000 cc nie jest w tym momencie priorytetem.

„Już w tą sobotę odbędzie się II runda cyklu Rally Day 2019 w Białej Podlaskiej. Przed nami najdłuższy amatorski odcinek rajdowy w Polsce, aż 11km (pokonywane 6-razy) co daje prawie 70 kilometrów rywalizacji. Na łączny wynik będzie miała wpływ suma czasów tych 6-ciu przejazdów. Dla nas mimo tego, że startowaliśmy podczas pierwszej rundy będzie to bardzo trudne zadanie, ponieważ na starcie stajemy w zupełnie innej rajdówce. Jest to Honda Civic V (jajko) z silnikiem B18, co może pomóc znawcom tej marki .Na prawym fotelu zasiądzie mój bardzo dobry kolega – Olaf Jeziorski. Również zmianie ulegnie trasa, która jest zupełnie inna niż na poprzedniej rundzie. Będzie to arcy trudne zadanie ponieważ w naszej klasie ma być wiele podobnych Hond oraz innych mocnych 2-litrówek. Na pewno nie nastawiamy się na żadną walkę. W nowym  dla siebie samochodzie nie zrobiłem nawet jednego kilometra, gdyż nie było takiej możliwości. Pierwsze kilometry odbędą się podczas zapoznania z trasą w sobotę. Bardzo ciesze się z możliwości jaką dostałem. Podziękowania kieruje w stronę mojego sponsora producenta felg ATS i Anzio za wsparcie” – komentuje Kuba Niemiec
Do Góry