Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Kuba Niemiec stawia na zdobycie doświadczenia w sezonie 2019

Kuba Niemiec jest jednym z najmłodszych zawodników, którzy planują startować w imprezach amatorskich w kraju. W tym roku w planach młodego kierowcy ze Stalowej Woli są imprezy z cyklu Rally Day i Race Day. Czy możemy spodziewać się czegoś więcej? O tym w materiale poniżej.

Godne uwagi zawody w Polsce powoli znajdziemy niemal w każdej części kraju. Kuba Niemiec wspólnie z osobami ze swojego zespołu zdecydował się na start w dwóch cyklach. W planach są występy w Rally Day 2019 oraz Race Day 2019. Rally Day jest imprezą zorganizowaną na terenie lotniska wojskowego w Białej Podlasce, gdzie uczestnicy mają do przejechania łącznie około siedemdziesięciu kilometrów oesowych. Z reguły na ten dystans składać się będzie jeden odcinek o długości jedenastu kilometrów. Jest to najdłuższa amatorska próba sportowa w Polsce! Każdy kierowca pokona tę trasę sześciokrotnie, a do klasyfikacji wliczany będzie najlepszy przejazd.

Drugi cykl zawodów, w którym chcę wystartować Kuba Niemiec to Race Day 2019, jednak tutaj prawdopodobnie nie uda się wziąć udziału we wszystkich zaplanowanych przez organizatorów rundach. Jednak jak podkreśla Kuba Niemiec nie są najważniejsze starty we wszystkich zaplanowanych zawodach, a cenne doświadczenie z przejechanych kilometrów – „Założenia na ten sezon są bardzo łatwe. Z każdego kilometra pokonanego niebieskim „saxofonem” (Citroenem Saxo) chcę wyciągnąć dla siebie jak najwięcej nauki, która przerodzi się w doświadczenia. Chcę popełnić jak najmniej błędów, ponieważ zależy mi, żeby samochód przejechał sezon bez szkód. Będę szczęśliwy, jeśli z rywalami z mojej klasy uda się nawiązać kontakt w postaci porównywalnych rezultatów.

W młodym wieku dużo osób mi zaufało i wyciągnęło do mnie pomocną dłoń, dlatego nie chcę tego zepsuć. Już za tydzień pierwsza runda cyklu Rally Day. Samochód jest przygotowywany do startu. Czekamy jeszcze na kilka drobiazgów. Pogoda nie zapowiada się dobrze, przewidywane są spore opady, więc warunki na pewno nie będą łatwe. Prawdopodobnie nie będzie trudno rozbić samochodu, dlatego chcę dojechać i pokazać się z możliwe najlepszej strony. Chcę również podziękować moim partnerom, szczególne Superior Industries Production Poland w Stalowej Woli, od których dostałem pomoc na sezon. Dodatkowo podziękowania należą się  Rajdy24, Stw24, Sztafeta Stalowa Wola. Chciałbym również podziękować mojemu tacie za możliwości startów jego rajdówką zawodach oraz każdemu, kto w jakimś stopniu przyczynia się do moich startów” – powiedział Kuba Niemiec.

Aktualnie w planach są jeszcze starty w innych cyklach zawodów m.in. na torze Kielce. Jednak decyzje nie zapadły. O dalszych krokach Kuby Niemca dowiecie się z naszego portalu.

 
Do Góry