Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Kuba Niemiec przed kolejną rundą Race Day – „do startu podchodze z chłodną głową”

Kuba Niemiec w najbliższą sobotę wystąpi w kolejnej rundzie cyklu Race Day, tym razem na Torze Kielce. Dla młodego zawodnika ze Stalowej Woli start na tym obiekcie nadal jest nowym doświadczeniem.

W swojej karierze Kuba Niemiec miał okazję tylko raz pojawić się na torze w okolicach Miedzianej Góry. Techniczna charakterystyka toru, stosunkowo śliska nawierzchnia i zawsze duża konkurencja  w zawodach Race Day w klasie FWD 1600 to wyzwania, z którymi trzeba zmierzyć się. Celem jest zdobywanie doświadczenia, jednak poza tym są aspiracje do zwiększenia tempa, ponieważ wyczucie w Citroenie Saxo rośnie, a to powinno przekładać się na coraz szybszą i pewniejszą jazdę, także w nowych warunkach.

„Już jutro startuje trzecia runda cyklu Race Day na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Będzie to mój trzeci start w tym sezonie, jednak na tym torze byłem tylko raz w mojej rozpoczynającej się karierze. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że nawierzchnia jest bardzo śliska, a to mi bardzo pasuje. Do startu podchodzę z chłodną głową. Poza tym jestem bardzo optymistycznie nastawiony i zadowolony z tego, jak czuje się w samochodzie i myślę,  że mam pewną podstawę do budowania szybszego tempa. Jadę w klasie FWD 1600,  gdzie zawsze jest paru mocnych zawodników. Będzie to dobra okazja do porównania swoich umiejętności z bardziej doświadczonymi kolegami. Wynik nie jest najważniejszy, koncentruje się na nauce. Wiem, że bardzo dobre rezultaty przyjdą z czasem. Pojadę na innych oponach niż dotychczas, więc to jest element, na którym będę pracował na zawodach. Jeśli wyczucie i współpraca z oponami z mojej strony będą dobre od początku, spróbuję powalczyć o lepsze rezultaty. Należy pamiętać, że mamy również dalszą część sezonu i nie można przesadzać, ponieważ bardzo łatwo jest poważnie uszkodzić samochód” – podsumowuje Kuba Niemiec
Do Góry