Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Kuba Niemiec przed kolejną rundą Race Day – „do startu podchodze z chłodną głową”

Kuba Niemiec w najbliższą sobotę wystąpi w kolejnej rundzie cyklu Race Day, tym razem na Torze Kielce. Dla młodego zawodnika ze Stalowej Woli start na tym obiekcie nadal jest nowym doświadczeniem.

W swojej karierze Kuba Niemiec miał okazję tylko raz pojawić się na torze w okolicach Miedzianej Góry. Techniczna charakterystyka toru, stosunkowo śliska nawierzchnia i zawsze duża konkurencja  w zawodach Race Day w klasie FWD 1600 to wyzwania, z którymi trzeba zmierzyć się. Celem jest zdobywanie doświadczenia, jednak poza tym są aspiracje do zwiększenia tempa, ponieważ wyczucie w Citroenie Saxo rośnie, a to powinno przekładać się na coraz szybszą i pewniejszą jazdę, także w nowych warunkach.

„Już jutro startuje trzecia runda cyklu Race Day na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Będzie to mój trzeci start w tym sezonie, jednak na tym torze byłem tylko raz w mojej rozpoczynającej się karierze. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że nawierzchnia jest bardzo śliska, a to mi bardzo pasuje. Do startu podchodzę z chłodną głową. Poza tym jestem bardzo optymistycznie nastawiony i zadowolony z tego, jak czuje się w samochodzie i myślę,  że mam pewną podstawę do budowania szybszego tempa. Jadę w klasie FWD 1600,  gdzie zawsze jest paru mocnych zawodników. Będzie to dobra okazja do porównania swoich umiejętności z bardziej doświadczonymi kolegami. Wynik nie jest najważniejszy, koncentruje się na nauce. Wiem, że bardzo dobre rezultaty przyjdą z czasem. Pojadę na innych oponach niż dotychczas, więc to jest element, na którym będę pracował na zawodach. Jeśli wyczucie i współpraca z oponami z mojej strony będą dobre od początku, spróbuję powalczyć o lepsze rezultaty. Należy pamiętać, że mamy również dalszą część sezonu i nie można przesadzać, ponieważ bardzo łatwo jest poważnie uszkodzić samochód” – podsumowuje Kuba Niemiec
Do Góry