Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Akademia Rajdy24.pl, RO, KJS

Kuba Niemiec – „będzie to mój pierwszy start z nowym pilotem”

Kuba Niemiec w najbliższy weekend wystartuje w zawodach z cyklu Race Day na torze Moto Park Ułęż. Optymistyczny początek sezonu skłonił do małych eksperymentów w składzie zespołu.

Ten sezon jest czasem nauki i zdobywania doświadczenia na różnym polu. Pierwszy start w sezonie pokazał, że właściwe przygotowanie może pomóc w zdobywaniu wysokich miejsc. Dlatego tym razem nie mogło być inaczej. Praca przy samochodzie oraz ta wykonana poza nim ma przynieść określone efekty. Przede wszystkim największą zmianą jest nowy pilot. Jerzy Niemiec odstąpił prawy fotel Aleksandrowi Bogusławskiemu, który będzie odpowiadał za odpowiednie wskazywanie drogi na szybkim obiekcie. Warunki pogodowe mają być zbliżone do tych z pierwszej rundy, czyli deszczowo i ślisko. Celem jest jazda na miarę możliwości, ponieważ zwycięzcy są na mecie.

„Nastroje panujące przed drugim startem w tym sezonie są bardzo dobre. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i jednocześnie mamy świadomość, że będzie to bardzo trudne zadanie. Będzie to mój pierwszy start z nowym pilotem. Do tej pory na prawym fotelu siedział tato, ale postanowiliśmy, że spróbuje wystartować z kimś innym i zobaczymy co ten start nam przyniesie. Według prognoz pogodowych ma być sporo deszczu co w połączeniu z szybką trasą staje się prawdziwym wyzwaniem. Osobiście bardzo lubię takie warunki. Nie nastawiam się na jakąś walkę, chcemy pojechać swoje i nie przeceniać swoich możliwości. Tym razem wystartuje z moim starszym kolegą Aleksandrem Bogusławskim, celem jest zdobywanie doświadczenia, jeśli ten start pójdzie po naszej myśli postaramy się przyspieszyć od kolejnej rundy!” – podsumowuje Kuba Niemiec.
Do Góry