Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Krzysztof Hołowczyc wystartuje w ORLEN Baja Poland 2017

Gdy przed dwoma laty Krzysztof Hołowczyc poinformował na mecie zwycięskiej dla niego edycji Baja Poland, że kończy karierę, kibice nie kryli smutku. Jeden z najpopularniejszych polskich sportowców i najbardziej utytułowanych zawodników w sportach motorowych w naszym kraju jest zawsze jednym z głównych aktorów każdego rajdu, w którym startuje. Na szczęście Hołowczyc już w ubiegłym roku „nie dotrzymał słowa”, a w tym sezonie ponownie zobaczymy go na stracie polskiej rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

To jest jeden z tych wybranych rajdów, który jest najbliżej mojego serca. Miałem ten wielki zaszczyt i przyjemność znaleźć się w gronie inicjatorów Baja Poland. Od początku wiedziałem, że próby sportowe w pobliżu Drawska Pomorskiego mają taki potencjał, że rajd szybko awansuje do kalendarza Pucharu Świata. Z radością przyjmowałem również entuzjazm i zaangażowanie nie tylko grupki pasjonatów tego sportu, ale także władz Szczecina, Drawska i gminy Dobra. Ja ze swojej strony przekazywałem lata doświadczeń na rajdowych trasach, czasami pozornie drobiazgi, ale zawsze spotykałem się z żywym zainteresowaniem i zrozumieniem. Wszystkie potrzebne składniki znalazły się w jednym miejscu i „przepis” na sukces musiał zadziałać

– wspomina Hołowczyc początki swojej trwającej do dzisiaj współpracy z organizatorami. Jego wizerunek jest niezmiennie symbolem rajdu.

A słowa dotrzymałem. Dwa lata temu, na mecie Baja Poland w Szczecinie poinformowałem, że nadszedł już czas, aby zakończyć pewien etap mojej wieloletniej, intensywnej kariery. Zostawiłem sobie naturalnie furtkę w postaci pojedynczych startów, a rywalizacja na odcinkach Baja Poland wpisuje się właśnie w ten scenariusz. Start w rajdzie to nie tylko kilka dni walki na odcinkach specjalnych, to także pozostanie w całorocznym cyklu treningowym, a moje dziewczyny – tak Hołowczyc mówi o swojej żonie i córkach – chciały mieć mnie po prostu więcej w domu. Taka decyzja musiała więc zostać w końcu podjęta. Inna sprawa, że nie mogę żyć bez rajdów, w których start niesie dla mnie za sobą nieopisaną przyjemność. Bezwzględna walka, czasami stawianie wszystkiego niemal na ostrzu noża, innym razem sztuka kompromisu – to wszystko zostało dzisiaj zdominowane przez radość z jazdy. Radość jest tym większa, że mogę nadal rywalizować o najwyższe lokaty, także o zwycięstwo. Dusza i charakter sportowca nie dopuszczają innego podejścia

– powiedział Krzysztof Hołowczyc.

ORLEN Baja Poland 2017 to dziewiąta (z jedenastu) runda tegorocznej edycji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Puchar Świata to najwyższy poziom rywalizacji w tej dyscyplinie sportu, w której nie ma mistrzostw świata. Start rajdu nastąpi w piątek, 1 września, o godzinie 16:00, a meta i uroczyste zakończenie w niedzielę, 3 września, o godzinie 14:30. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 816 km, w tym siedem prób sportowych liczących 488 kilometrów. Kluczowy dla wyników rajdu będzie zapewne dwukrotnie przejeżdżany odcinek specjalny na poligonie wojskowym w okolicach Drawska Pomorskiego o długości aż 210 kilometrów.
Do Góry