Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

KRO – piąta runda w Dobrzeniu Wielkim

18 września powraca cykl Kierowca Roku Opolszczyzny 2016 dzięki KJS Dobrzeń Wielki. Na trasie liczącej około 130 km, znajdzie się 9 km prób zręcznościowych. Z Gminy Dobrzeń Wielki pochodzą dwaj Mistrzowie Polski w wyścigach górskich: Krzysztof Siwek i Andrzej Wróbel.

plakat_dobrzen-wielkiCykl Kierowca Roku Opolszczyzny organizowany jest od 26 lat, a jedyną wiejską gminą, na terenie której jest rozgrywany to gmina Dobrzeń Wielki. W czterech rundach tegorocznej edycji Kierowcy Roku Opolszczyzny uczestniczyło 149 załóg. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest załoga spoza województwa opolskiego, Oktawian Ostrowicz i Marcin Nanys (Subaru Legacy – Częstochowa). Na drugim miejscu jest Marek Szpunar i Dariusz Polak (BMW E36 325 – Kietrz), a na trzecim Rafał i Aneta Kosiccy (Honda Civic – Świebodzice).

Próby zręcznościowe rundy V będą się odbywać na równej nawierzchni szutrowej. W imprezie mogą wystartować kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. B oraz samochód dopuszczony do ruchu drogowego, a także piloci, którzy ukończyli 17 lat. Próby sportowe odbywają się w zapiętych kaskach. Regulamin imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Automobilklubu Opolskiego.

Uroczysty start odbędzie się spod Urzędu Gminy o godzinie 10:30. Kibiców zapraszamy na bardzo ciekawą próbę w Borkach (dojazd od Czarnowąs, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w kierunku Borek – parkowanie pojazdów możliwe od ul. Broniewskiego) od godziny 11:10 do 15:45. Uroczyste zakończenie około godziny 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury.
Do Góry