Kategoria: Rallycross

Kristoffersson pierwszy w Szwecji

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniósł Johan Kristoffersson wygrywając szóstą rundę Rallycrossowych Mistrzostw Świata, rozegraną w Szwecji. Zawodnik PSRX Volkswagen Sweden umocnił się tym samym na fotelu lidera cyklu.

Johan Kristoffersson, dla redakcji oficjalnego portalu World RX:

To był ponownie niesamowity weekend. Wygrałem tutaj też w zeszłym roku. Wygrana w Holjes to coś wyjątkowego. Tor jest niesamowity i stanowi duże wyzwanie dla samochodów, kierowców i inżynierów. Z każdym wyjazdem czułem się coraz bardziej komfortowo, a pod koniec niedzieli świetnie – oto, co trzeba, aby wygrać.

Drugą pozycję wywalczył Andreas Bakkerud, za sterami Audi, tracąc w finale 2,977s. Jako trzeci do mety dotarł jego zespołowy kolega, Mattias Ekström. Ostatecznie jednak stracił miejsce na podium, zgodnie z decyzją sędziów, za „popychanie i wyprzedzenie” Timmy’ego Hansena, z zespołu Peugeota, na ostatnim okrążeniu. Hansen wycofał się pod koniec biegu, a Ekströma sklasyfikowano na szóstej pozycji. Dzięki temu na trzecie miejsce wskoczył Jérôme Grosset-Janin na pokładzie Renault, notując prawie 6-sekundową stratę do zwycięzcy. Finału nie ukończył Kevin Hansen.