Kategoria: Rallycross

Kristoffersson mistrzem świata!

Kristoffersson wspólnie z zespołem PSRX Volkswagen Sweden zdominowali łotewską rundę w Rydze. Szansa na zdobycie tytułu mistrzowskiego na tym etapie sezonu zmobilizowała całą ekipę współpracującą z Johanem do maksymalnego wysiłku i koncentracji. Nie było łatwo, ponieważ dobrze w czasie tego weekendu spisywali się także kierowcy innych zespołów.

Peugeot-Team Hansen z Loebem na czele i Baumanis, zawodnik, dla którego start w tych zawodach, był występem przed własną publicznością. Języczkiem uwagi miał być pojedynek pomiędzy Petterem Solbergiem a Johanem Kristofferssonem. W drugim półfinale doszło do nieprzyjemnego zderzenia „Mr.Hollywood” z kilkoma kierowcami. Po wypadku Solberg narzekał na ból pleców, dlatego wezwano karetkę, która odwiozła Norwega do szpitala. Na skutek tego niefortunnego zdarzenia tytuł mistrzowski dla Kirstofferssona był niemal pewny.

W finale WorldRX Johan Kristoffersson nie dał wielkich szans pozostałym rywalom. Kontrolował sytuację od startu do mety. Za plecami szwedzkiego kierowcy trwała walka o pozycje. Loeb, Baumanis i Ekstrom wymieniali się miejscami. Oczy większości kibiców skoncentrowane były na ich „bohaterze”. Ostatecznie z pojedynku tej trójki zwycięsko wyszedł Ekstrom, później Loeb. Tym samym miejsca na podium w finale WorldRX wyglądały następująco: z tytułem Mistrza Świata Johan Kiristoffersson, na drugim miejscu w Rydze, Mattias Ekstrom. Podium uzupełnił Loeb.

Na Łotwie sezon zakończyły dwie kategorie. EuroRX i Super1600. Najlepiej wśród zawodników EuroRX w wielkim finale poradził sobie Marklund, drugą lokatę wywalczył Larsson, a trzeci dojechał Kiss. Mistrzowską koronę założył Marklund (129pkt), wicemistrzem został Thomas Bryntesson (102 pkt), a najniższy stopień podium na przestrzeni całego sezonu ugrał Kiss (90pkt).

Finałowe starcie w Super1600 było pokazem siły Szabo. Druga lokata należała do Baciuski, a trzeci na metę wpadł Leppihalme. Taki układ w tabeli wyników oznacza, że mistrzem Super1600 zostaje Kristian Szabo (117pkt), drugi jest Artis Baumanis (105pkt), a trzeci Leppihalme (97pkt)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry