Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kris Meeke zostaje w Citroenie

Dobrymi wynikami w pierwszym, pełnym sezonie WRC Kris Meeke przekonał do siebie władze Citroën Racing i będzie kontynuował współpracę w przyszłym sezonie. Jego pilotem pozostanie Irlandczyk, Paul Nagle. Francuski zespół nie podał jeszcze drugiego kierowcy, w kuluarach coraz częściej wymienia się nazwisko Roberta Kubicy.

– Wybranie Krisa w tym sezonie było trochę hazardem – wspomina Yves Matton, szef zespołu Citroën Racing. – Poprawiał się jednak po każdym rajdzie, a teraz stał się już kierowcą kompletnym. Prawdziwy przełom nastąpił w Rajdzie Finlandii. Przyjął właściwe podejście. Udało mu się zdobyć doświadczenie w całym sezonie. Pokazał, że nie tylko ma realne tempo, ale czasami może być również bardziej cierpliwy. Kris jest konkurencyjny na każdej nawierzchni, może być szybki na asfalcie i na szutrze. Ta uniwersalność jest prawdziwym atutem dla Citroën Racing. Nazwisko drugiego kierowcy na rok 2015 ogłosimy już wkrótce, kiedy zakończymy rozmowy, które są nadal w toku.

Mając pewne miejsca na podium w tak różnych rajdach jak Monte-Carlo, Argentyna, Finlandia czy Francja, Meeke i Nagle wysoko plasowali się również na odcinkach w Niemczech i Australii. Z identycznym kalendarzem na przyszły sezon doświadczenie zebrane w tym roku pozwoli im być jeszcze bardziej konkurencyjną załogą.

– To fantastyczne mieć możliwość kontynuowania współpracy – mówi Kris Meeke. – Pod koniec ubiegłego roku Citroën Racing dał mi szansę udowodnić moją wartość. To pierwszy, pełny sezon nauki w WRC. W drugiej połowie roku byłem w stanie pokazać część mojego potencjału. Jest wiele do zrobienia, ale teraz mam kilka dobrych podstaw aby zbudować coś w przyszłym roku, robiąc postępy. Z doświadczeniem wszystko staje się nieco łatwiejsze. Znam dobrze zespół i rozumiemy się nawzajem. Czuję się częścią rodziny Citroëna!

1 Comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry