Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kris Meeke zdenerwowany na przepisy bezpieczeństwa

Rajd Chile spotkał się z bardzo dobrą opinią kibiców i zespołów jednak w beczce miodu Kris Meeke otrzymał łyżkę dziegciu, ponieważ dostał karę za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w samochodzie w niedozwolonym miejscu.. Przez to spadł w klasyfikacji generalnej rajdu.

Wszystko przez wypadek, który uszkodził przednią szybę w Toyocie Yaris Krisa Meeka. Brytyjczyk widząc, że odłamki szkła zaczynają wpadać do wnętrza samochodu, krusząc się, dbając o bezpieczeństwo swoje oraz pilota postanowił usunąć całą szybę. Powód był jeden, brak okularów ochronnych w samochodzie, które mogłyby ochronić wzrok przed uszkodzeniem przez drobiny szkła. Cała sytuacja wydarzyła się jednak w strefie punktu kontroli czasu, gdzie nie można wykonywać żadnych prac przy samochodzie.

„Pracowaliśmy w strefie kontroli czasu, nie można tego robić takie są zasady fakt. Jednak czy chciałem zyskać tymi działaniami przewagę? Nie, szyba zaczęła wpadać do wewnątrz auta, postanowiłem wycofać się, ponieważ tak nie można jechać odcinka specjalnego. Jedyną opcją na kontynuowanie rajdu, było wyciągnięcie szyby. Patrzysz na okoliczności, czy zawsze stosujesz literę prawa, jak oni k*rwa to robią? Nie zmieniałem ciśnienia w oponach, nie chciałem uzyskać przewagi. Bezpieczeństwo na drogach według FIA, bzdura widzieliśmy w Rajdzie Argentyny jak zachowywali się kibice. Wyobraź sobie, Esapekka Lappi wjeżdża w ogrodzenie, przebija je i wlatuje w kibiców. Jednak gdy bezpieczeństwo wchodzi w grę – pier*dolić to – kara! Dostaję karę za próbę uczynienia samochodu bezpiecznym! Wszyscy są gotowi działać na rzecz bezpieczeństwa na drogach, ale gdy uczynisz samochód bezpiecznym dostajesz piep*oną karę! Chcieli, żebym stracił wzrok?!” – komentował wyraźnie zdenerwowany Kris Meeke.
Do Góry