RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kris Meeke wygrywa Rajd Argentyny

Kris Meeke i Paul Nagle dotarli do mety Rajdu Argentyny, utrzymując swoje prowadzenie. Kierowca po raz pierwszy w karierze wygrał rundę Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), zostawiając za sobą drugą załogę Citroen Racing, Madsa Østberga i Jonasa Anderssona. Na najniższym stopniu podium do mety dotarł Elfyn Evans (Ford Fiesta RS WRC), który pokonał Martina Prokopa (również Fiesta RS WRC) i Daniego Sordo (Hyundai i20 WRC).

Zamykający zmagania Power Stage El Condor najszybciej pokonał Sebastien Ogier. Bonusowe punkty zainkasował także Dani Sordo i Mads Ostberg. Przejazd ostatniej próby okazał się pechowy dla Andreasa Mikkelsena i Thierry Neuville’a, którzy odpadli z rywalizacji uderzając w ten sam kamień.

Co mogę powiedzieć? To była bardzo długa droga. Jednego człowieka, który zrobił dla mnie najwięcej, nie ma tutaj. Mowa oczywiście o Colinie – mówił Meeke.

Przez cały weekend moje wyczucie nie było dobre. To fantastyczny rajd. Szkoda, że straciłem czas z powodu problemów technicznych, ale pokonaliśmy całą trasę, co dobrze wróży na przyszłość
– komentował Ostberg.

Jestem bardzo zadowolony z przejazdu, choć czyściłem drogę. To był ciężki weekend dla zespołu – mówił Ogier.
Do Góry