Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kris Meeke podpisał kontrakt z Toyotą w WRC!

Rajdowy świat obiegła wiadomość o podpisaniu kontraktu z Krisa Meeke’a z zespołem Toyota Gazoo Racing. Umowa obowiązuje na sezon 2019. Oprócz Brytyjczyka w ekipie zostaje Jari Matti Latvala, z którym przedłużono współpracę a także Ott Tanak.

Meeke nie startował w WRC od tegorocznego Rajdu Portugalii z powodu niebezpiecznego wypadku, po którym został natychmiastowo zwolniony z Citroena. W następnym sezonie współpraca z Paulem Naglem, dotychczasowym pilotem Mekke, dobiegnie końca.
„ To jest wielka przyjemność i wyróżnienie, jeździć w zespole Toyoty. Chciałbym podziękować Tommiemu Makinenowi i całej ekipe za wiarę w moje możliwości. Trzy lata temu prowadziliśmy rozmowy na temat dołączenia do zespołu, ale ciesze się, że w końcu się to udało. Występy Toyoty mówią same za siebie. Duch zespołu jest nieprawdopodobny na każdej płaszczyźnie,japońska kultura honoru i szacunku. Nie mam wielu celów na przyszły sezon oprócz tego, żeby pomóc Toyocie w zdobyciu tytułu, a także żeby mieć przyjemność z jazdy. Miałem szesnaście lat, kiedy wygrałem pierwsze mistrzostwo, pilotowałem wtedy mojego brata w lokalnych mistrzostwach. Zdobyliśmy go za kierownicą Toyoty Corolli, więc z wielu powodów czuje się tutaj bardzo dobrze. Nie mogę wyobrazić sobie lepszego miejsca niż to.” – mówił wyraźnie zadowolony Kris Meeke.

Największe sukcesy Krisa Meeka:
2005 – Drugi wicemistrz Świata Juniorów ( Citroen C2S1600)
2009 – Wygrana w serii IRC ( Peugeot S2000)
2015 – Wygrana w Rajdzie Argentyny (DS3 WRC)
2016 – Wygrana w Rajdzie Finalndii, Portugalii (DS3 WRC)
2017- Wygrana w Rajdzie Meksyku, Katalonii (C3 WRC)

Tommi Makkinen również nie krył swojego zadowolenia z pozyskania Brytyjczyka:
„ Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem Krisa do zespołu Toyoty. Wiemy, że jest bardzo szybki, ale posiada również dużo doświadczenia. Ma dużą wiedzę techniczną i wierzę, że pomoże nam dzięki swoim pomysłom ulepszać samochód, żeby był jeszcze lepszy.” Jestem bardzo zadowolony, że Jari będzie również częścią ekipy. Ostatnio wykonuje świetną pracę i regularnie stoi na podium, co jest dla nas najważniejsze” -podsumował szef Toyota Gazoo Racing

fot: www.wrc.com
Do Góry