Kategoria: RO, KJS

Kręcioch i Heller liderują po drugiej pętli

Rafał Kręcioch, który powrócił do Rajdowego Pucharu Polski po dłuższej przerwie (ostatnim razem startował w Rajdzie Arłamów na początku roku, gdzie wywalczył czwarte miejsce) jest liderem po drugiej pętli 40. Rajdu Cieszyńska Barbórka. Tylko 0,2s za nim plasuje się dotychczasowy lider, Robert Halicki, pilotowany przez Tomasza Tkacza (Abarth 500). Na trzecim miejscu są Hubert Palider i Mateusz Fortuna (+15,3s), którzy tym samym zbliżają się do wygrania Rajdowego Pucharu Polski 2014.

fot. Michał Rokita

fot. Michał Rokita

Odcinek trzeci, czyli drugi przejazd Bazanowic został przerwany po wypadku duetu Michalina/Pochroń. Pomocy lekarskiej potrzebował pilot, Paweł Pochroń, na szczęście jest już pod opieką lekarzy i czuje się lepiej. – Będę żył, ręka i szyja boli trochę, ale będzie OK. Pozdrowienia ze szpitala. Aaa i nie było za szybko, tylko bieg nie wszedł – poinformował nas Paweł.

Po awarii samochodu za metą drugiego odcinka do walki nie wrócił już Damian Wawrzyczek. Dobre tempo pokazuje Sławomir Strychalski, który gdyby nie minutowa kara za spóźnienie na poranny punkt kontroli czasu (problemy ze wspomaganiem) byłby trzeci w rajdzie. Czwarte miejsce zajmuje Damian Tomala (+18,6s), piąte Bartosz Foltyn (+35,4s). Drugi z braci Foltynów, Tomasz, zwyciężył na pierwszym odcinku specjalnym. Na kolejnym stracił jednak kilka minut i spadł na dalszą pozycję. Szóstkę uzupełnia Grzegorz Musz, który jako jedyny może zagrozić Paliderowi w tryumfie (+50,6s). Siódme miejsce to zwycięzca tegorocznych Mistrzostw Śląska, Łukasz Pieniążek (+59,6s), ósme wspomniany Strychalski (+1:04,7s), dziewiąte Damian Kostka (+1:18,5s). Dziesiątkę zamyka Michał Bachula (+1:28,7s).

W klasyfikacji Gości na czele nadal Jacek Płonka. Po wypadnięciu z trasy Tomasza Porębskiego na drugie miejsce wskoczył Marcin Górny (+45,8s). Trzeci jest Robert Mąsior (+1:17,1s). Rajd okręgowy: trzeci odcinek został odwołany po wypadku, a czwarty pada łupem załogi Szewczyk/Kołodziej, która wygrywa do tej pory wszystkie próby i w generalce ma już 23,6s przewagi. Na drugie miejsce awansowali Sordyl i Wysokiński, którzy zepchnęli na trzecie Fabera i Bernatowskiego (+28,9s). Dalej bez zmian, czwarte miejsce to Jarząbek i Płatek (+40,5s), a piąte Janeczek i Borycki (+47,8s)

Zobacz również:

komentarzy

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry