Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Kostka i Janik w pełnym cyklu mistrzostw Śląska

Załoga Damian Kostka / Krzysztof Janik reprezentująca barwy Automobilklubu Śląskiego pojawi się już w najbliższą sobotę na starcie 4. Rajdu Mikołowskiego. Zawodnicy planują, podobnie jak w zeszłym roku, wystartować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W minionym sezonie załoga zielonej Hondy Civic VTI wywalczyła tytuł Wicemistrzów Śląska w klasie K3 oraz uplasowała się na 4 pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu.

Damian Kostka: Zeszłoroczny Rajd Mikołowski był dla mnie debiutem na prawdziwych odcinkach specjalnych. Dość niespodziewanie uzyskaliśmy najlepszy czas, jednak przez dotknięcie jednej z opon i doliczenie 5 sekund ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, co było i tak dużym oraz pozytywnym zaskoczeniem. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja będzie dla nas równie pomyślna, jednak obejdzie się już bez opon i szykan. 😉 Niestety nie udało się przed rajdem przejechać ani jednego kilometra testowego, ponieważ nasza Honda pozostaje jeszcze w trakcie składania. Dzięki wsparciu naszych sponsorów i partnerów planujemy w tym sezonie pojechać pełny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Krzysztof Janik: Jak już wspomniał Damian – w tym sezonie pozostajemy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Myślę, że był to najrozsądniejszy wybór w sytuacji zlikwidowania Rajdowego Pucharu Polski. Cieszę się, iż kolejny sezon jedziemy razem i myślę, że ta współpraca zaowocuje dalszym progresem wyników. Rajd Mikołowski będzie pewną niewiadomą. Na starcie pojawi się aż 100 załóg, a do rywalizacji z pewnością dołączy sporo dobrych zawodników z zeszłorocznego Pucharu Polski. W tym roku odcinki będą dłuższe, zaś pojechać je trzeba na słabszych oponach. W kalendarzu przewidziano więcej rund niż przed rokiem, a część wyników będzie odliczana w końcowej klasyfikacji – sezon zapowiada się więc ciekawie. Zapraszamy na trasy do kibicowania zielonej Hondzie!

Start załogi Damian Kostka / Krzysztof Janik w 4. Rajdzie Mikołowskim wspierają: Jasiu Nalepka, Dźwig Trans, Ireco Motorsport, ASC Auto System Complex, Mechanika samochodowa Kostka Serwis oraz ULTER Sport Exhausts.
Do Góry