Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kornicki i Mazur na podium Rajdu Hiszpanii

RallyRACC Rally de Espana okazał się niezwykle szczęśliwy dla polskiej załogi rywalizującej w Drive DMACK Fiesta Trophy. Szymon Kornicki i Przemysław Mazur zajęli trzecie miejsce w stawce, kończąc ostatnią rundę cyklu. Podczas ostatniego etapu awansowali z piątej na trzecią pozycję. W klasyfikacji sezonowej wywalczyli piąte miejsce, na dwanaście sklasyfikowanych załóg.

– Jest!!!! Ostatni odcinek wygrywamy z Finami 0,4 sekundy i utrzymujemy z Przemek Mazur trzecie miejsce w Drive DMACK Fiesta Trophy!!! To fantastyczny koniec sezonu dla nas. Pierwszy sezon w WRC i w gronie tylu fantastycznych kierowców udało się nam zająć tak dobre miejsce w Rajdzie Hiszpanii. Dziękuje wszystkim za trzymanie kciuków, za nasz sukces
! Na koniec jeszcze drugie miejsce w punktacji debiutantów!

Cykl wygrał Estończyk, Sander Pärn, którego pilotował znany z udziału w ubiegłorocznej Cieszyńskiej Barbórce (u boku Aleksa Zawady) James Morgan (120 punktów). 19 punktów niżej widnieje Tom Cave i Craig Parry – nazwisko pilota również znane polskim kibicom, startował w sezonach 2007/2010 z Leszkiem Kuzajem w Mistrzostwach Polski. Trzecie miejsce i 55 punktów to Quentin Gilbert i Renaud Jamoul. Na czwartym sklasyfikowano duet Max Vatanen i Mikko Lukka (51), kierowca jest synem Mistrza Świata z roku 1981, Ariego Vatanena. Piąte miejsce i tylko dwa punkty mniej to wspomniani Szymon Kornicki i Przemysław Mazur.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry