Kategoria: Różne

Kolejne zagraniczne wyzwanie Tetera i Grzywaczewskiego!

Cykl Hyundai Racing Trophy powraca na rumuńskie trasy! Tym razem zawodnicy z rozgrywanego w iście zimowych warunkach Rally Brasov przeniosą się na słynny Transilvania Rally, który będzie rozpieszczał kibiców oraz zawodników słoneczną pogodą. Na starcie rajdu nie zabraknie polskich reprezentantów – Sebastiana Tetera i Bożydara Grzywaczewskiego!

Transilvania Rally rozegrany zostanie w dniach 3-5 maja. Bazą rajdu będzie rumuńskie miasto Kluż-Napoka, uhonorowane w tym roku prestiżowym tytułem Europejskiego Miasta Sportu. W trakcie dwóch dni rywalizacji zawodnicy pokonają przeszło 158 kilometrów oesowych, które podzielone będą na piętnaście prób sportowych.

Teter i Grzywaczewski czas między startami w cyklu Hyundai Racing Trophy przeznaczyli na intensywne przygotowania. W połowie kwietnia pojawili się na inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, by następnie udać się na testy swojego Hyundaia i20 R1, które zorganizowane zostały na krętych, bułgarskich trasach.

Sebastian Teter:

Przed nami druga rumuńska runda w cyklu Hyundai Racing Trophy. Tym razem pogoda zapowiada się bardzo sympatycznie – ponad 25 stopni Celsjusza i słońce przez cały weekend.  Mimo to rajd wydaje się o wiele trudniejszy niż poprzedni. Organizatorzy poprowadzili trasy po wąskich, górskich drogach, z dużą liczbą szybkich spadań, mostków i barier. Krótko mówiąc, łatwo o przygodę.

Przed rajdem poczyniliśmy bardzo staranne przygotowania.  W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy testy w Bułgarii. Przejechanie ponad stu kilometrów testowych pozwoliło nam jeszcze lepiej poznać charakterystykę samochodu i różnych mieszanek opon. Mam nadzieje, że efekty będziemy mogli podziwiać już w ten weekend. Trzymajcie kciuki!

Pierwszy odcinek specjalny Transilvania Rally rozpocznie się w piątek o godzinie 16:43. Na początek zawodnicy zmierzą się z próbą o długości 21,30 km. Łącznie tego dnia rozegrane zostaną cztery odcinki specjalne. Najbardziej wymagający będzie drugi dzień rywalizacji. W sobotę na załogi czekać będzie aż dziesięć odcinków specjalnych. Rajd zakończy się wieczornym odcinkiem Cluj Arena (2,60 km), na którym poznamy zwycięzców drugiej rundy cyklu Hyundai Racing Trophy!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry