Kategoria: Historyczne, HRSMP

Kolejne podium Olchawskiego

W miniony weekend odbyła się 3. runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Rzeszowiak. Popularna impreza co roku przyciąga nowe załogi, kusząc przede wszystkim fragmentami odcinków specjalnych, na których już w sierpniu zobaczymy czołówkę Rajdowych Mistrzostw Europy.

Na starcie nie zabrakło oczywiście Grzegorza Olchawskiego. Dla zawodnika GO+ Cars Atlas Ward był to już trzeci występ w tegorocznych mistrzostwach Polski po 11. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz 45. Rajdzie Świdnickim-Krause. Na liście zgłoszeń znalazło się 31 załóg, a z numerem jeden do imprezy przystąpiła załoga Rowiński/Tokarska. Tuż za nimi na liście widniała para Luty/Grudziołek w Subaru Legacy, zaś numerem #3 do rywalizacji stanęła załoga Olchawski/Jucewicz, wystawiająca piękne Audi Quattro A2.

Ściganie rozpoczęło się w sobotę, 20 maja o godzinie 20:00 od odcinka specjalnego OS 1 Nowy Świat w centrum Rzeszowa. Ze średnią prędkością 59 km/h i stratą zaledwie 1,9 sekundy Grzegorz Olchawski uplasował się na drugim miejscu w klasie.

W niedzielę, 21 maja, rywalizacja przeniosła się na typowo rajdowe odcinki – Siedliska oraz Niechobrz. Każdy z nich został pokonany trzykrotnie, a reprezentant zespołu GO+Cars Atlas Ward utrzymywał tempo w czołowej trójce najmocniejszej klasy PZM 5.

Grzegorz Olchawski:

Za nami trzecia runda tegorocznego czempionatu – tym razem ścigaliśmy się na trasach Rajdu Rzeszowskiego, co po starcie w Świdnicy było ciekawym i cennym doświadczeniem. W klasie PZM 5 udało się nam stanąć na podium, jednak czujemy lekki niedosyt, bo czujemy, że stać nas na więcej. Spróbujemy przeanalizować jak największą liczbę danych i wrócić jeszcze mocniejsi.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry