Kategoria: RSMP

Kolejne podium i awans w klasyfikacji

Po raz drugi w tym sezonie Tomasz Kasperczyk i Damian Syty kończą rundę InterCars RSMP na podium, zdobywając jednocześnie dodatkowy punkt na kończącym zmagania Power Stage’u. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 51. Rajdu Dolnośląskiego i trzeci czas na oesie Spalona sprawiają, że na konto reprezentantów Tiger Energy Drink Rally Team trafia 16 punktów. Dzięki temu wynikowi Kasperczyk i Syty awansowali na drugą pozycję w punktacji tegorocznych mistrzostw Polski.

W czwartej rundzie tegorocznych zmagań o tytuł rajdowego mistrza Polski, Kasperczyk i Syty jechali równo i skutecznie. Na 5 z 9 oesów załoga granatowego Forda Fiesty R5 zajmowała miejsca w pierwszej trójce klasyfikacji zawodów. Co więcej, Tomek z Damianem ani razu nie zajęli na odcinku miejsca niższego niż czwarte. Szczególnie dobrze zawodnicy Tiger Energy Drink Rally Team radzili sobie na oesie Duszniki Arena. Na biathlonowej trasie, wiodącej zarówno po szutrze, jak i asfalcie, Kasperczyk i Syty dwukrotnie finiszowali na trzecim miejscu, a ostatni przejazd – rozgrywany już po zmroku – ukończyli na drugiej pozycji. Takie też było ich miejsce w klasyfikacji generalnej po piątkowym etapie ścigania w Rajdzie Dolnośląskim.

W sobotę, Tomek z Damianem koncentrowali się przede wszystkim na obronie świetnego drugiego miejsca przed atakami doświadczonej załogi Gabryś/Natkaniec. Taktyka i jazda Kasperczyka i Sytego pozwalała utrzymywać rywali za sobą aż do finałowego odcinka rajdu. Ostatnie starcie w rajdzie odbyło się na klasycznej, doskonale znanej przez wielu zawodników próbie Spalona. Tomasz Kasperczyk, w odróżnieniu od rywali, nie miał wcześniej okazji, by ścigać się na tym legendarnym oesie. Ostatecznie Tomkowi i Damianowi zabrakło zaledwie 0,8 sekundy, by zdobyć drugie miejsce i powtórzyć wynik z Rajdu Dolnośląskiego 2014.

W tym sezonie Kasperczyk i Syty zdobywali punkty we wszystkich rozegranych rundach InterCars RSMP. W Rajdzie Dolnośląskim wywalczyli ich 16 i awansowali w punktacji cyklu – z trzeciej na drugą pozycję. Kolejnym startem Tomka i Damiana będzie przedostatnia runda mistrzostw Polski – Rajd Nadwiślański (29 września – 1 października).

Tomasz Kasperczyk:

Cieszę się, że do końca toczyliśmy równą i zaciętą walkę ze Zbyszkiem Gabrysiem i Arturem Natkańcem. 0,8 sekundy różnicy na mecie to naprawdę niewiele, szczególnie że Spaloną jechałem pierwszy i drugi raz w życiu. Czuję jednak, że pojechałem na tym oesie tak szybko jak potrafiłem, więc jestem zadowolony z tego, że dałem z siebie wszystko. Jednak przede wszystkim jestem zadowolony z kolejnych punktów do klasyfikacji RSMP. Awansowaliśmy na pozycję wiceliderów mistrzostw Polski, co dowodzi, że nasza praca ma sens i przynosi rezultaty. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że rywale zrobią wszystko, by nas z tego miejsca strącić, ale to tylko mnie motywuje, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego starcia w RSMP.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry