Kategoria: Różne

Kluza prowadzi w Wieliczce

Fot. Fotografia UMA

Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski prowadzą w Platinum Rajd Memoriał J.Kuliga i M.Bublewicza po czterech odcinkach specjalnych. Załoga Forda Fiesty ma 2,3s przewagi nad Andrzejem Szepieńcem i 5,6s nad Mateuszem Lisowskim. Dalsze miejsce zajmują Nivette (+9,2s), Łata (+13,6s) oraz Piękoś (+22,7s). W klasie pierwszej lideruje załoga Bugajski / Gładysz, a w klasie drugiej załoga Ćwięczek / Ćwięczek.

Pierwszy przejazd próby Wieliczka Rynek o długości niespełna dwóch kilometrów wygrał Szepieniec, który o 0,4s wyprzedził Nivette’a i o pół sekundy Kluzę. Drugi przejazd należał do Damiana Łaty i Michała Grudzińskiego. Drugie miejsce zajął Nivette (+0,1s), a podium uzupełnił Kluza (+0,2s).

Waldemar Kluza:

Dziś było świetnie, ale liderem w Memoriale byłem już kilka razy w poprzednich latach i zawsze coś nie grało. Rano mieliśmy kłopot z dobraniem opon z tylu, teraz zmieniłem opony i jest progres – samochód się trzyma drogi idealnie. Jest paru szybkich chłopaków, nie ma miękkiej gry, jedziemy na 100 procent. Jadę wypożyczoną Fiestą, bo nie chce mieć kłopotu z serwisem. Mam czystą głowę, nie martwię się, czy mój samochód działa czy nie. Taką podjąłem decyzje, jadę Fiestą, nie Coltem.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry