Kategoria: RSMP

Kluczowa faza sezonu

Filip Nivette i Kamil Heller w najbliższy weekend przystąpią do 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 51. Rajdu Dolnośląskiego. Załoga Skody Fabii R5 przyjedzie w okolice Dusznik-Zdroju zasiadając na fotelu liderów klasyfikacji generalnej z 22-punktową przewagą nad drugim Bryanem Bouffierem.

Na liście zgłoszeń do 51. Rajdu Dolnośląskiego znalazło się ponad 80 załóg, a wszystko to za sprawą połączenia cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski z siostrzanym czempionatem przeznaczonym dla kierowców samochodów historycznych.

W klasie 2. przeznaczonej dla najmocniejszych samochodów R5 znalazły się jednak zaledwie cztery załogi. Z Filipem Nivette (Skoda Fabia R5) o zwycięstwo powalczą Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5), Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) oraz Dominik Butvilas (Skoda Fabia R5). Jednym z groźniejszych rywali warszawianina będzie również Bryan Bouffier, który wsiądzie za kierownicę Forda Fiesty Proto.

Filip Nivette, który w Rajdzie Rzeszowskim świetnie wywiązał się ze swojego zadania i dowiózł do mety cenne punkty do klasyfikacji generalnej, przed rozpoczęciem 51. Rajdu Dolnośląskiego legitymuje się przewagą w postaci 22 punktów nad Bryanem Bouffier. To oznacza, że kierowca Skody Fabii R5 po raz kolejny będzie za wszelką cenę chciał dotrzeć do mety nie podejmując zbytniego ryzyka, jednak jeśli będzie taka możliwość, spróbuje powalczyć o powtórkę rezultatu sprzed roku, gdy stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej rajdu.

Walka na odcinkach specjalnych 51. Rajdu Dolnośląskiego zapowiada się niesamowicie atrakcyjnie dla kibiców, którzy w drugi weekend września przyjadą obserwować zmagania w 4. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Organizatorzy rajdu dołożyli wszelkich starań, by przygotować zawody w najbardziej przystępnej formule dla kibiców. Z tego względu piątkowa rywalizacja aż trzykrotnie zawita na Duszniki Arena, gdzie będą miały miejsce odcinki specjalne o numerach 1, 3 oraz 5. Pierwszego dnia walki o punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Filip Nivette i Kamil Heller zameldują się także dwukrotnie na próbie Jaworek. W sobotę na zawodników czekać będą cztery odcinki specjalne podzielone na dwa etapy z dzielącą je wizytą w parku serwisowym w Zieleńcu. Punktualnie o 10:10 pierwsza załoga wystartuje na oesie Pisary, a niecałą godzinę później przyjdzie czas na próbę Spalona. Metę rajdu, która zostanie zlokalizowana na Duszniki Arena, zaplanowano na godzinę 15:30.

Długość wszystkich odcinków specjalnych wyniesie łącznie 133,45 kilometra, a ostatni w harmonogramie OS 9 Spalona tradycyjnie już stanowić będzie dodatkowo punktowany Power Stage.

Odcinek Duszniki Arena będzie biletowany. Całodzienna wejściówka to koszt 20 zł. Będzie można również dokonać zakupu pakietów VIP, które zawierać będą konsumpcję oraz gadżety rajdowe. Wstęp na pozostałe odcinki będzie bezpłatny.

Filip Nivette:

Wkraczamy w drugą połowę sezonu – w tabeli z punktacją udało się nam wypracować dość komfortową przewagę nad rywalami, jednak to nie oznacza, że możemy w spokoju czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Nie chcemy zostawiać niczego przypadkowi, więc podobnie jak w Rajdzie Rzeszowskim najważniejszym celem tutaj będzie dojechanie do mety i zdobycie kolejnych punktów. Oczywiście, miło byłoby powtórzyć wynik z zeszłego roku i stanąć na najwyższym stopniu podium. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, ale nie to będzie priorytetem w najbliższy weekend.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry