„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

Klasyczne Toyoty i ostatnia eliminacja MMC

fot. Ireneusz Rek

Już w najbliższą sobotę odbędzie się ostatnia eliminacja w ramach pucharu Classicauto Cup. Kierowcy po raz drugi w tym sezonie zmierzą się na torze w Miedzianej Górze. Na linii startu pojawi się również zespół Toyota Team Classic.

Największy ogólnopolski puchar dla samochodów klasycznych – Motointegrator Classicauto Cup – zmierza ku finałowi. W tym sezonie organizator przygotował dla zawodników tory w Ułężu, Kielcach, Toruniu i Białej Podlaskiej. W zawodach mogą brać udział samochody klasyczne i zabytkowe, które zostały podzielone według kategorii wieku i klasy.

Nasz zespół Toyota Team Classic bierze udział w pucharze MCC po raz pierwszy i cieszymy się, że nasze cztery modele Celica GT szóstej generacji stanęły na starcie każdej z eliminacji. Warto przy tym wspomnieć, że nasz debiut zbiegł się z pierwszą odsłoną Pucharu Toyoty, który od pierwszej rozgrywki zdobył duże uznanie wśród startujących fanów tej marki. W ostatniej rozgrywce na starcie stanie ponad dwadzieścia samochodów tego japońskiego producenta

– mówi Michał Horodeński, prezes Toyota Team Classic.

Główna rozgrywka zawodów odbędzie się 15 października, a dzień wcześniej część zawodników weźmie udział w nieobowiązkowym treningu. Puchar w Miedzianej Górze jest ostatnią eliminacją Motointegrator Classicauto Cup, w ramach której zawodnicy pięciokrotnie przejadą na czas wyznaczony odcinek. Swoją obecność zapowiedziało ponad 150 kierowców.
Do Góry