Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

W każdym wieku po sukces

W 25 letnim cyklu Kierowcy Roku Opolszczyzny startowało wielu kierowców z gminy Chrząstowice. W 2015 roku sukces odniósł kierowca Janusz Cebula jadący Audi Coupe Quattro. W całym cyklu wystartowało 148 załóg.

Pilotami Janusza Cebuli byli Grzegorz Berent oraz Marek Kaczmarczyk. W całorocznych Konkursowych Jazdach Samochodem załoga ta zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz klasie pojemnościowej piątej. Na dobre miejsce złożyły się: zwycięstwo w Nysie, drugie miejsce w Krapkowicach oraz trzecie miejsce w Namysłowie.

Tytuł wicemistrza rozstrzygnął się na 19 Świątecznym Pucharze Forda, na którym drugie miejsce w cyklu zapewniła sobie załoga z pobliskiego Nakła Mariusz Zmuda i Maria Małek jadący Subaru Imprezą. Pierwsze miejsce i tytuł Kierowcy Roku Opolszczyzny 2015 zdobył debiutujący Arkadiusz Lechoszest w załodze z Jackiem Spentanym, którzy również jechali Subaru Imprezą.

Niezłe wyniki Janusza są dobrą prognozą na triumf w cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016, który rozpocznie się już 10 kwietnia w Baborowie. Drugą rundą będzie Namysłowski Rajd Samochodowy 1 maja, a trzecią Rajd Festiwalowy, który odbędzie się w Opolu 4-5 czerwca.

Rzecznik prasowy: Stanisław Kozłowski
Do Góry