„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza: Rajd Kormoran 2001 – „Hołek” przed Kuligiem i Kuzajem

Jubileuszowy 40. Rajd Kormoran rozegrany w ubiegły weekend w ramach Szuter Cup, to dobry moment na powrót „kartki z kalendarza”. Jak było piętnaście lat temu? Szybko i efektownie…

Rajd Kormoran był piątą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Zawody jako jedyne w kalendarzu rozgrywano na luźnej nawierzchni. Samochody klasy WRC, słoneczna pogoda i ciekawa sytuacja w klasyfikacji generalnej zwiastowały sporo emocji.

Organizatorzy popularnego „kormorana” jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Przygotowali dwanaście odcinków specjalnych, o łącznej długości 185,26 km, z lokalizowanych w okolicy Olsztyna.

Na starcie legendy polskiego motorsportu – Krzysztof Hołowczyc w Peugeocie 206 WRC, Janusz Kulig za kierownicą Forda Focusa RS WRC ’00, czy Leszek Kuzaj, prowadzący Toyotę Corollę WRC.

Faworytem zawodów z pewnością był popularny „Hołek”, czyli Krzysztof Hołowczyc. Nie zawiódł swoich kibiców i wygrał z przewagą ponad trzydziestu sekund nad Januszem Kuligiem (+30,4). Podium uzupełnił Leszek Kuzaj (+51,4). Dalej w stawce była mocna grupa Mitsubishi Lancer Evo VI. Dopiero na siódmym miejscu znalazł się kolejny samochód klasy WRC – Hyundai Accent z Pawłem Przybylskim na pokładzie.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej po 27. Rajdzie Kormoran wyglądała następująco:
1. Krzysztof Hołowczyc 68 pkt.
2. Leszek Kuzaj 68 pkt.
3. Janusz Kulig 50 pkt.
Do Góry