Kategoria: Wirtualne

Kanaryjska runda Wirtualnych Mistrzostw Świata VRC

Wyspy Kanaryjskie w ubiegłym tygodniu gościły kawalkadę wirtualnych rajdówek, gdzie odbyła się 6. runda Wirtualnych Mistrzostw Świata VRC organizowanych przez portal WirtualneRajdy.pl. Górzysty archipelag charakteryzują szybkie, kręte asfaltowe trasy oraz wspaniała aura – sceneria zdecydowanie sprzyjająca zaciętej rywalizacji.

W klasie VRC1 ponowie triumfował Marek Jagiełło, który całkowicie zdominował rywalizację wygrywając 10 z 12 odcinków specjalnych (w tym dodatkowo punktowany PowerStage). Za plecami Marka rozgrywała się walka pomiędzy liderującą w generalnej klasyfikacji dwójką: Wach – Bogdanowicz. Z batalii zwycięsko wyszedł Jurek, dorzucając do swojej zdobyczy 4 punkty za zajęcie 2. lokaty na bonusowym odcinku. Na trzecim miejscu rajd ukończył Tomek, dodatkowo wzbogacając swoje konto o 3 punkty zdobyte na PowerStage.

Rywalizacja w klasie VRC2 dostarczyła kibicom wiele emocji, bowiem czołową trójkę: Peter, Jacko, Kazubek na mecie dzieliło zaledwie niespełna 15 sekund. Zwyciężył Czech Marek Peter, który prowadzenie objął przepuszczając udany atak na ostatnim odcinku specjalnym. Na drugiej lokacie rajd skończył Kristian Jacko, którego zwycięstwa pozbawił błąd na PowerStage. Podium zamknął Łukasz Kazubek, który dzielnie reprezentował polskich kierowców w walce z międzynarodowym towarzystwem.

Klasa VRC3 została zdominowana przez Mateusza Przyszlakowskiego, który był najszybszy na 10 odcinkach specjalnych.  Na drugim miejscu rajd ukończył Wojciech Komorek, zdobywając solidną zdobycz punktową do klasyfikacji punktowej klasy. Podium klasy VRC3 uzupełnił Adam Węglowski w Hondzie Civic Type R. Różnice czasowe na mecie pomiędzy zawodnikami klasy VRC3 były stosunkowo duże, co może świadczyć o tym, jak wiele trudu kierowcom przysporzyły kanaryjskie oesy.

Eneko Celayeta po raz kolejny, pewnie – z wysoką przewagą, wygrał rajd w klasyfikacji VRC4. Opel Adam prowadzony przez Eneko był najszybszy na ośmiu próbach. Na drugiej pozycji rajd ukończył Oscar Estevez, który starał się nawiązać walkę z Hiszpanem w pierwszym dniu rywalizacji. Podium uzupełnił Piotr Juszczyk, który przeprowadził udaną walkę o tą lokatę z Emilianem Wiśniewskim.

Rywalizacja w klasie RGT przebiegła pod znakiem zaciekłej rywalizacji Juana Marzoa oraz Alexandra Drive o laur zwycięzcy. Ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszedł Hiszpan, wyprzedzając Ukraińca o niespełna 9 sekund na mecie rajdu. Za czołową dwójką – w większą stratą czasową na trzecim miejscu rajd zakończył Czech Jan Kandler.

W klasyfikacji zespołowej ponownie z tarczą wyszedł zespół Killaz Motorsport, zdobywając 60 punktów. Zaraz za ich plecami na drugim miejscu uplasowała się ekipa Rookie Rally Team, która Kanary opuściła ze zdobyczą 57 punktów. Na najniższym stopniu podium Rajd Wysp Kanaryjskich ukończył zespół AK-SPORT, umacniając swoją pozycję na podium, do którego aspiruje wiele ekip.

komentarzy
Do Góry