Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kanada chcę zorganizować rundę Rajdowych Mistrzostw Świata

W Rajdowych Mistrzostwach Świata od czasu do czasu pojawia się informacja o nowych państwach zainteresowanych zorganizowaniem rundy WRC. Niedawno Kanada zaczęła poważniej myśleć o dołączeniu do grona gospodarzy WRC.

Historia rajdów o charakterze międzynarodowym w Kanadzie sięga lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Od tego momentu nie udało się ponownie ściągnąć międzynarodowej stawki zespołów o podobnej randze, jak z Rajdowych Mistrzostw Świata. Inicjatorzy powrotu Kanady do grona państw, w których rozgrywane są rajdy WRC podkreślają, że przygotowania i plany trwają od 2011 roku. Aktualnie sytuacja wygląda korzystnie i jeśli ten trend zostanie utrzymany w ciągu kilku lat Kanada może dołączyć do kalendarza WRC.

Zaczęliśmy myśleć o tym pomyśle w 2011 roku. Ostatnio wszystko zaczęło się dobrze układać, dlatego uważamy że jest to odpowiedni moment, żeby włożyć w to maksymalny wysiłek w urzeczywistnienie tego pomysłu.W przyszłym roku będzie spotkanie z szerokim gronem urzędników i potencjalnych partnerów, żeby ocenić czy wsparcie dla nas istnieje. Kiedy już zrozumiemy, gdzie znajduje się wsparcie dla tego wydarzenia, zaczniemy dopracowywać szczegóły.” – komentuje Keith Morison, dyrektor Stowarzyszenia Promującego Rajd Kanady.

Wsparcie dla całej inicjatywy zadeklarował Kanadyjski Związek Rajdów (Canadian Association of Rallysport) – „Rajd WRC to ogromne przedsięwzięcie i coś co musi być dobrze przemyślane, dobrze przygotowane i zaangażować ludzi z całego kraju, jeśli ma mieć szansę na odniesienie sukcesu. Mam całkowitą pewność, że Stowarzyszenie Promujące Rajd Kanady wybierze odpowiednich ludzi z właściwym podejściem, żeby zorganizować rajd WRC w Kanadzie” – podsumował John Hall z CAR

 
Do Góry