„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kalle Rovanpera w zespole Toyoty od 2020 roku?

Jak poinformował portal Autosport.com powołując się na swoje źródła Kalle Rovanpera w przyszłym roku dołączy do zespołu Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata, będąc najmłodszym fabrycznym zawodnikiem w historii.

Kalle Rovanpera nawiązał współpracę z zespołem Skody, aby zdobyć doświadczenie, nauczyć się pracy nad notatkami, zadbać o sprawność fizyczną oraz relacje z mediami. Postępy dokonane przez młodego Fina są powyżej oczekiwań, dlatego pojawiają się spekulacje na temat przyszłości Kalle.

Oficjalnie zespół Toyoty nie odnosi się wprost do tej informacji. Tommi Makinen, szef Toyoty Gazoo World Rally Team powiedział, że jest nieco zbyt wcześnie na spekulacje transferowe. Spekulacje związane z coraz mocniejszym połączeniem Rovanpery z Toyotą krążą od momentu testów w 2017 roku, w których uczestniczył dzisiejszy osiemnastolatek.  Główny bohater tej informacji podkreśla, że czuję się gotowy do startu samochodem klasy WRC, natomiast nie wyklucza kontynuacji współpracy z czeskim zespołem w następnym sezonie.

Aktualnie w składzie Toyoty jest trzech kierowców, nie zagrożony Ott Tanak, coraz lepiej dysponowany Kris Meeke i Jari Matti Latvala, którego forma ponownie zalicza regres. Jeśli Kalle ma zastąpić kogoś w trzecim fotelu na ten moment sezonu najbardziej prawdopodobnym kandydatem do zakończenia współpracy jest JML.

Fot. autosport.com
Do Góry