Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kajetanowicz rezygnuje ze startu w Rajdzie Chile. Powodem są problemy z zawieszeniem w Polo R5

Kajetan Kajetanowicz poinformował na swojej stronie o wycofaniu się ze startu w Rajdzie Chile. Decyzja ma charakter strategiczny, ponieważ problemy z zawieszeniem w Volkswagenie Polo R5 pozbawiły szans polskiej załogi na dobry wynik w Rajdzie Argentyny i są wynikiem prawdopodobnie wady fabrycznej niemieckiej rajdówki.

Nie oznacza to jednak skrócenia programu startów Polaków w WRC. W miejsce Rajdu Chile pojawi się inna impreza, na której zobaczymy załogę Lotos Rally Team. Kajetan Kajetanowicz jest również spokojny o swoje tempo na odcinkach specjalnych, podkreślając że są w wyjątkowo dobrej formie.

„Niestety jestem zmuszony do podjęcia wyjątkowo trudnej decyzji o wycofaniu zgłoszenia z kolejnej rundy Mistrzostw Świata w Chile. Po Rajdzie Argentyny zespół wraca do Polski. Zadecydowałem, że wystartujemy w jednym z kolejnych rajdów w momencie, gdy producent samochodu zapewni bezpieczne i trwałe rozwiązania rzeczywistych problemów. Nasz zaplanowany kalendarz WRC nie zmniejszy się i w zastępstwie wybiorę inny rajd. Jestem odpowiedzialny za każdego członka zespołu oraz zależy mi na zaufaniu moich partnerów, jakim zostałem obdarzony. Wiem, że jesteśmy w wyjątkowo dobrej formie i jak pokazał Rajd Korsyki i Argentyny mamy świetne tempo, ale już dawno przestałem myśleć o rajdach tylko w kontekście realizacji swoich marzeń. Zapewniam kibiców LOTOS Rally Team, że nic się nie zmieniło – jesteśmy i będziemy gotowi do walki, bo trudne sytuacje, jak wiecie, zamieniamy w motywację. Dziękuję, że jesteście” – podsumował trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.
Do Góry