Kategoria: Rallycross

Kaczmarski ponownie w Euro RX

Martin Kaczmarski, po czterech z rzędu startach w mistrzostwach Świata rallycross, ponownie wystartuje w zawodach mistrzostw Europy. Będą to wyścigi na norweskim torze Lankebanen w Hell już w nadchodzący weekend.

Polski kierowca w sezonie 2017 realizuje intensywny, rallycrossowy program łączący starty w mistrzostwach Świata z mistrzostwami Europy. Celem jest zdobywanie możliwie najbogatszego doświadczenia i stopniowe wspinanie się w klasyfikacji.

W Norwegii zaliczę pierwszy start w mistrzostwach Europy od początku kwietnia. W międzyczasie sporo jeździłem w mistrzostw Świata i wierzę, że wiedza i doświadczenie wyniesione z tych zawodów zaprocentują. W Euro RX udawało mi się już regularnie awansować do półfinałów, może więc nadszedł czas na finał i jakieś podium

mówi Martin Kaczmarski.

Obok Kaczmarskiego w klasie Euro RX Supercar wystartuje 32 innych zawodników, w tym m.in. Robin Larsson, Magda Andresson, Tommy Rustad, Alexander Hvaal, Henning Solberg, Rene Muennich, Thomas Bryntesson czy Anton Marklund. Czyli kierowcy, którzy nie raz już udowodnili swoją wartość awansując nawet do finałów zawodów mistrzostw Świata.

Obsada w tym roku jest wyjątkowo szeroka i silna. Tor Lankebanen jest z kolei mocno specyficzny, gdyż pierwszą jego połowę stanowi zjazd, a drugą podjazd. Jest więc bardzo zróżnicowany, jeśli chodzi o wysokość. Do tego ma długie proste, które stawiają duże wymagania przed samochodem i wymagają bardzo precyzyjnych ustawień. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie miał dużego apetytu i uważam, że jestem gotowy, aby znaleźć się w najlepszej szóstce w zawodach Euro RX

dodaje Kaczmarski.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry