Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Kacper Wróblewski z Jackiem Spentanym gotowi do szutrowego wyzwania na Litwie

Końcówka sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zapowiada się bardzo ciekawie. Załogi zamienią asfaltowe odcinki na szutrowe i już ten weekend po raz pierwszy w tym sezonie będą się ścigać po luźnej nawierzchni i to na Litwie. Wśród 36 załóg zgłoszonych do krajowego czempionatu do rywalizacji stanie również załoga Kacper Wróblewski i Jacek Spentany – liderzy klasyfikacji 2WD i klasy 4.

Kacper Wróblewski swoją karierę rozpoczął w 2007 r., kiedy zakupił pierwszy samochód – Fiata Seicento. Początki to okres intensywnej nauki z Piotrkiem Wosiem, Łukaszem Habajem i Jackiem Spentanym oraz z tatą – Wojtkiem Wróblewskim. W 2008 r. i 2009 r. Kacper z sukcesami startował w wyścigach górskich, w cyklu KW Berg Trophy. W 2010 r. zamienił „wyścigowe” odcinki na rajdowe. Od tamtej pory z powodzeniem walczył o jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski. W 2014 r. z sukcesem zadebiutował w najwyższej lidze – Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

„Zaczynamy szutrową część sezonu, której nie mogłem się doczekać! Uwielbiam jeździć po luźnej nawierzchni! Wprawdzie mój ostatni tego typu start to Rajd Gdański w zeszłym roku ale teraz czekają nas aż dwie szutrowe rundy – Rajd Elektrenai a następnie Rajd Polski. Jeśli chodzi o zawody na Litwie to liczę na dużo frajdy z jazdy ale musimy też uważać. To końcówka sezonu i każdy punkt jest na wagę złota. Dlatego musimy pamiętać o naszym głównym celu, jakim jest tytuł mistrza Polski i na tym chcemy się skupić podczas tego weekendu. Na to pracowaliśmy i pracujemy cały rok z naszym zespołem. A jaki będzie wynik? Zobaczymy na mecie bo tam musimy się znaleźć! Razem z moimi partnerami: Wirtualna Polska, eSky Polska, Rallytechnology oraz radio RMF FM, zapraszamy na Litwę – na pierwszą szutrową rundę w tym sezonie!” – komentuje Kacper Wróblewski
Podczas tegorocznego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kacprowi Wróblewskiemu towarzyszy Jacek Spentany. Jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych pilotów w Polsce, który ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Startował w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy z najszybszymi polskimi kierowcami. Swoją karierę rozpoczął w 2001 r. Przez lata pilotował wielu znanych kierowców, m.in. Łukasza Habaja, z którym sięgnął po tytuły Mistrza Polski w Pucharze Peugeota oraz Grupie N. Koordynował zespół Kajetana Kajetanowicza w drodze po dwukrotne mistrzostwo Europy.

W sumie to nie wiem za wiele o tym rajdzie poza tym, że podobno jest bardzo szybko na litewskich szutrach. Do przejechania mamy prawie sto kilometrów prób sportowych ale odcinki będą bardzo krótkie, kilkukilometrowe jak w rajdach okręgowych w Polsce. Zapowiada się więc bardzo sprinterskie tempo na próbach których nie znamy. Co ciekawe w każdej pętli powracamy na drugi przejazd odcinków bez serwisu. Kolejne pętle to z kolei też nowe odcinki. Jest to zupełnie inny harmonogram zawodów niż ten do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Nie wiem też jak będzie wyglądała trasa po przejeździe czteronapędowych aut ale o tym wszystkim przekonamy się już w najbliższą sobotę. Musimy myśleć o krajowej rywalizacji w „ośkach” (auta napędzane na jedną oś) i zobaczymy ile koledzy z Litwy i Polski pozwolą nam wywieźć punktów. Oby było ich jak najwięcej i z dobrym wynikiem na mecie w sobotę! Trzymajcie za nas kciuki.”– dodaje pełny optymizmu Jacek Spentany

fot. Niechwiadowicz
Do Góry