Kategoria: RSMP

Jurecki zadebiutuje Peugeotem na szutrze

Po emocjach pierwszej, asfaltowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 przyszedł czas na rywalizację na nawierzchni szutrowej. Już dziś oficjalną ceremonią startu w Gdańsku rozpocznie się 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup. Ta eliminacja, jako jedyna w RSMP 2017 odbędzie się na luźnej nawierzchni, co gwarantuje kibicom wyjątkowo widowiskowe przejazdy. Do rywalizacji stają 33 załogi, a wśród nich także Jacek Jurecki i Michał Trela reprezentujący BlachDom Plus EvoTech Rally Team. Duet z Bielska-Białej powalczy o punkty wśród samochodów 2WD po raz kolejny w Peugeocie 208 R2, a będzie to debiut tego samochodu na szutrach. Tegoroczna edycja to dwa etapy i w sumie dziesięć odcinków specjalnych. Zwycięzców wyłoni walka na trasie o długości 137 kilometrów.

Jacek Jurecki:

Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy w ten weekend znów stanąć do rywalizacji w RSMP. Początek sezonu był dla nas pechowy, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu firm ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester, Blachdom Plus, EvoTech, Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi oraz Iwonex-Bud udało się na czas odbudować naszego Peugeota i jesteśmy w pełni gotowi do walki, a przygoda ze Świdnicy została już tylko wspomnieniem.

Teraz stajemy przed nowym wyzwaniem i odcinkami, które wymagają diametralnej zmiany stylu jazdy. Rywalizacja będzie bardzo widowiskowa, ale dużo bardziej wymagająca. Nie mamy zbyt wielu okazji do zmierzenia się z nawierzchnią szutrową, ale ja lubię takie warunki, więc dla mnie to dobra odmiana.

Będzie to pierwszy start na szutrach w 208-ce, ale mamy za sobą pierwsze testowe kilometry i wszystko wygląda pozytywnie. Przyjechaliśmy do Gdańska mocno zmotywowani, żeby walczyć o jak najlepszą lokatę i punkty. Trzymajcie kciuki za BlachDom Plus EvoTech Rally Team.

W 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup duet Jurecki / Trela wspierać będą: Blachdom Plus, EvoTech, Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz Buchti.pl Promotion.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry