„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Jurecki i Trela gotowi do walki na odcinkach Rajdu Śląska

Fot. Tomasz Filipiak

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018 dotarły do półmetka, a o punkty czwartej z siedmiu rund załogi powalczą na odcinkach specjalnych Rajdu Śląska. Do drugiej edycji najmłodszego rajdu w RSMP zgłosiło się 40 załóg, a wśród nich cała czołówka z samochodów napędzanych na jedną oś. Mimo problemów, jakie wielu zawodników miało na trasie poprzedniej rundy, na linii startu w Chorzowie stanie cała ścisła czołówka stawki 2WD.

Z 16. numerem startowym na odcinki ruszą Jacek Jurecki i Michał Trela. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team z Rajdem Śląska zmierzą się już po raz drugi. Zeszłoroczny debiut wypadł pozytywnie przynosząc duetowi z Bielska-Białej drugie miejsce w grupie 2WD i w klasie 4, a w klasyfikacji generalnej wysokie siódme miejsce.

W tym roku stawka rajdu jest jeszcze wyższa. Jurecki i Trela, przed tym startem zajmują 3. pozycje w swojej klasie i grupie 2WD. Różnice w czołówce są jednak tak małe, że na mecie może dojść do zmiany na pozycji lidera. W trzech dotychczas rozegranych rundach oglądaliśmy nie tylko najbardziej wyrównaną walkę w stawce RSMP, ale także jedne z najbardziej dramatycznych zwrotów akcji. To chyba najlepsza rekomendacja tego, że warto na odcinkach Rajdu Śląska śledzić pojedynki załóg samochodów 2WD.

Pierwsze sportowe emocje już jutro wieczorem, na dwóch odcinkach specjalnych w Mikołowie i Chorzowie. Załogi pokonają jednak tylko 3,4 km ze 112, jakie przygotował organizator, więc główna część zmagań to przede wszystkim siedem sobotnich prób. Zwycięzców poznamy pod koniec dnia około 18:45 na rynku w Żorach.

Jacek Jurecki:

Za nami kilka naprawdę intensywnych tygodni. Niestety awaria z Rajdu Nadwiślańskiego nie tylko pozbawiła nas zwycięstwa, ale też mocno skomplikowała i tak napiętą pod względem terminów pierwszą część sezonu. Dzięki ogromnemu wsparciu partnerów i doskonałej pracy ekipy EvoTech wracamy jednak w pełni gotowi do walki. Wydarzenia trzech pierwszych startów możemy pozostawić za sobą. Szkoda tylu cennych punktów, które wymykały nam się dosłownie w ostatniej chwili, ale trzeba pamiętać, że jeszcze wiele pozostaje do zyskania, zwłaszcza w Rzeszowie i na Rajdzie Polski. Skupiamy się na tym co teraz przed nami, a więc przede wszystkim na Rajdzie Śląska.

W tym roku jeszcze tak blisko domu nie startowaliśmy, więc liczę na jeszcze mocniejsze wsparcie kibiców. Tym weekendem wchodzimy w drugą część sezonu i zrobimy z Michałem wszystko, żeby odwrócić losy rywalizacji. W zeszłym roku staliśmy na drugim stopniu podium, a teraz cel to zrobić ten ważny krok w górę.

Dzięki Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, EnergoSystem Ośrodek Wczasowy „Walcownik”, FREZDROM Siedlce, Peugeot Magurka, Damos Bramy Garażowe, Autodepol, Autoglass Łukaszewski, BTJ Zabudowa Pojazdów, Albud Okna i Drzwi, ASC oraz EvoTech jesteśmy do tego zadania bardzo dobrze przygotowani.
Do Góry